16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Policyjny dron sprawdzi, czym palisz w piecu!

2 min read

I być może ponownie się sprawdzą nasze przepowiednie, co do wykorzystania policyjnego drona,który po zmianie konfiguracji,może stać się skuteczną bronią w walce z osobami, które palą w piecach śmieciami!

Takie przynajmniej są założenia tucholskich władz,które wreszcie podejmą skuteczną walkę z wszechobecnym smogiem, który każdego roku nawiedza Tucholę i okolice. Jak jest on niebezpieczny nie musimy przypominać, za to zdyscyplinowanie ludzi wydaje się koniecznością, tym samym „przez portfel do mózgu”, taki będzie prosty schemat zbliżającej się bitwy.

Tucholska policja zgodzi się na udostępnienie swojego nowego drona do podobnych zadań, tym samym trzeba będzie doposażyć bezzałogowca w specjalny zestaw detektorów. Policyjny dron waży około pięciu kilogramów,ale jest gotowy podnieść na odpowiednią wysokość dodatkową masę, co to będzie?

Zakładamy, że zestaw będzie miał zdolność do wykrywania obecności PM10, PM2,5, PM1, chlorku wodoru, etanolu amoniaku i formaldehydu. Gdy wykryte zostanie podejrzenie łamania zapisów uchwały antysmogowej, informacja zostanie przekazywana policyjnemu operatorowi, który może na przykład zlecić funkcjonariuszom wizytę w domu i (po przeprowadzeniu kontroli) wystawienie mandatu. Przypominamy to wykroczenie będzie karane mandatem do wysokości 500 złotych.

Znając tucholskie realia , zakup urządzeń bardzo szybko się zwróci i kto wie, może zostanie podjęta decyzja o zakupie kolejnych bezzałogowców, wyposażonych w unikalne urządzenia. Tym samym mundurowi odrzucają zarzut, że policyjny dron jest jedynie „nową zabawką”.


(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook