31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola ponownie ugości uczestników GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE „Rowerem przez Polskę

2 min read

19 sierpnia br. Tuchola już drugi rok z rzędu stanie się bazą rajdu rowerowego w ramach II edycji GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE „Rowerem przez Polskę”. Miejscem startu i mety będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rajd ma charakter sportowo-rekreacyjny, a udział w nim mogą wziąć amatorzy kolarstwa szosowego, w szczególności rodziny, seniorzy, młodzież, osoby nieaktywne sportowo, społecznie i zawodowo. Przewidywana liczba uczestników to około 50 – 80 osób. Zapisy prowadzone są pod adresem: http://rajdydlafrajdy.pl/rejestracja

Rajd organizowany w Kujawsko-Pomorskiem jest 14-tym w skali całego kraju (w każdym województwie odbywa się jedna taka impreza).

„Bardzo cieszy nas fakt, że z terenu całego województwa to właśnie Tuchola, w dodatku po raz drugi, została wybrana jako baza dla tego rajdu. Jesteśmy zawsze otwarci na takie inicjatywy i w miarę naszych możliwości chętnie wspomagamy ich organizację” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

Na stronie organizatorów tej sportowej imprezy czytamy:

„Tuchola i Bory Tucholskie przyciągają nas magnetycznie. Jest w tym regionie (a może w nazwie?) coś takiego, co nie pozwala tak zwyczajnie przejechać obok, bez zatrzymania i zaciągnięcia się tutejszym klimatem. Gdyby spróbować opisać to słowami – pewnie w jednym czy dwóch zdaniach byłoby ciężko. Wówczas lepiej spojrzeć na nowe logo Miasta, które (naszym zdaniem) bardzo udanie spełnia swoje zadanie i zarzuca przynętę wyobraźni. Rajdy są jednak po to, by na własnej oponie przekonać się, czy składana „obietnica o wyjątkowości” ma pokrycie w rzeczywistości”.

Dystans rajdu liczy 123,8 km i przebiega przez Tucholski i Wdecki Park Krajobrazowy. Start 19 sierpnia br. (niedziela) o godz. 11:00 z terenu OSiR w Tucholi.


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook