5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

tokis.pl

Poniedziałek był dniem wyjątkowym. Jego wyjątkowość polegała na tym, że na zaproszenie Burmistrza Tucholi do miasta przybyli dwaj ministrowie: Jarosław Wenderlich i znany z dotrzymywania obietnic Łukasz Schreiber. Obaj panowie reprezentują obecny obóz rządzący. Abstrahując o obecnej sytuacji w Polsce, gość w dom, Bóg w dom, obaj panowie zostali przyjęci z honorami i spotykali się wszędzie z wyrazami sympatii. W spotkaniu udział wzięli również Starosta tucholski – pan Michał Mróz oraz doradca wojewody, pan Jerzy Kowalik.

Spotkanie było długie, a rozmowy twórcze. Były podziękowania za wsparcie finansowe dla obu jednostek i nadzieje na przyszłość, że dodatkowe środki pojawią się na kontach i innych jednostek, również tych, które chwilowo takiego wsparcia nie otrzymały. Zaprzeczono temu, że wsparcie finansowe miało jakikolwiek związek z powszechną opinią, że forowano jednostki sprzyjające Prawu i Sprawiedliwości.

Znalazła się też zapowiedź wparcia inwestycji drogowych (obwodnice) w wysokości 100 mln złotych, przeznaczonych na ten cel, oczywiście środki w przypadku tych pozostających w gestii marszałków trafią wpierw właśnie tam, a być może w przyszłości zasilą takie inwestycję jak ta długo oczekiwana przez tucholan – chodzi o obwodnicę. Oczywiście są obawy, że marszałek podobnie jak w przypadku transportu kolejowego, ponownie zapomni o istnieniu powiatu tucholskiego, ale do tego tematu wkrótce powrócimy okazując, delikatnie mówiąc, szokujące materiały.

Zachowując optymizm, wszystko jest możliwe, o ile przełamane zostaną lody w odniesieniu do protestów osób indywidualnych, które nie godzą się na budowę obwodnicy Tucholi w obecnych w planach kształtach. Potrzeba rozmów, pertraktacji i dobrych chęci, a wszystko dla dobra większości, jak w… socjalizmie, kiedy do niego na dobre już powracamy, choć nikt z rządzących nie chce się do tego przyznać. My oczywiście wiemy swoje.

W stronę przedstawicieli władz najwyższych, ze strony lokalnych samorządowców, popłynęły słowa podziękowania za wsparcie. Przywołano straszliwe chwile, kiedy kilka lat temu nasz powiat ucierpiał z powodu kataklizmu pogodowego. Paradoksalnie, dzięki niemu właśnie udało się wykonać inwestycje, głównie drogowe, które w normalnym trybie byłyby prawdopodobnie niemożliwe do wykonania, zwłaszcza w tak krótkim czasie. Dodatkowo panująca obecnie sytuacja, związana z zarazą, wymusiła reakcję rządu, który stara się wspomagać firmy i samorządy lokalne. Oczywiście mamy wiele wątpliwości co do skuteczności postępowania rządu, ale zakładając istnienie dobrej woli, warto nawet wbrew sobie, popatrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem.  Nauczeni doświadczeniem, nie do końca ufamy politykom i… słusznie, bo za ich błędy płacimy wyłącznie my.

Obejrzyjmy relację, którą w takiej formie przygotował wyłącznie TOKiS – PRESS TV. Z przyjemnością, oryginalną, pełną ścieżkę dźwiękową ze spotkania, udostępniliśmy bezpłatnie jednej z lokalnych stacji.

 


mrf.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook