5 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Ukonstytuował się Komitet Organizacyjny 57. DBT. Czy zdoła przyciągnąć turystów?

2 min read

Ubiegłoroczne, 56 Dni Borów Tucholskich wywołały u części mieszkańców miasta i powiatu spore dyskusje, były wyjątkowo upolitycznione. Wszystko związane było z sytuacją w której znalazła się dominująca partia, która na własne życzenie straciła swoje wpływy na korzyść równie kontrowersyjnych następców. Powszechna agitacja poprzez  „kulturę” spaliła na panewce, podobało się ale niesmak jednak… pozostał.

Jak będzie w tym roku? Jest szansa, że wreszcie normalnie, co cieszy i budzi obawy, że powieje częściową nudą z braku nowości. Spore dzieło przed zawiązanym właśnie komitetem.

Portal miejski zamieścił informację:

Mamy Nowy Rok i nowe plany związane z obchodami 57. Dni Borów Tucholskich. Burmistrz Tucholi powołał już Komitet Organizacyjny 57. DBT. Jego zadaniem będzie opracowanie programu obchodów tegorocznych Dni Borów Tucholskich. Odbędą się one w dniach 8 – 24 lipca br.

W skład komitetu weszli:

– Tadeusz Kowalski – przewodniczący,

– Michał Mróz – członek,

– Paweł Cieślewicz – członek,

– Piotr Mówiński – członek,

– Janusz Zawadzinski – członek,

– Mateusz Stopiński – członek,

– Adam Paluśkiewicz – członek,

– Agnieszka Schreiber-Gut – koordynator z ramienia Burmistrza Tucholi.

Jak przyznaje przewodniczący komitetu burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, mieszkańcy i goście będą mogli liczyć na dużą dawkę dobrej zabawy i wiele niezapomnianych wrażeń, których dostarczą niezawodni organizatorzy imprez.

„Planujemy także kilka zmian dotyczących wydarzeń, które już na stałe wpisały się w obchody Dni Borów Tucholskich. Nasze regionalne święto rozpoczniemy od dwóch dużych imprez „Dnia Folkloru Borowiackiego” oraz „Historycznego Pochodu Borowiaków”, które odbędą się w ten sam dzień. Nie wykluczamy wprowadzenia również nowych elementów. Wszystko po to, aby tucholanie, jak i odwiedzający nas latem turyści mogli wziąć udział w wyjątkowych imprezach, które odbędą się właśnie w stolicy Borów Tucholskich” – przyznaje burmistrz.

O planach związanych z 57. edycją Dni Borów Tucholskich będziemy na bieżąco informować na naszej stronie www.tuchola.pl Zapraszamy do jej odwiedzania i śledzenia wszystkich aktualności.

****

Wieloletnia formuła Dni Borów Tucholskich już się wypaliła, może warto wreszcie pokusić się o zmianę na tyle radykalną, aby impreza stała się rzeczywistą atrakcją nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów?  Jak tego dokonać? Cóż, wpierw trzeba zmienić przyzwyczajenia i wznieść się ponad przeciętność. Sugerując kierunek, warto wykorzystać  różne możliwości i przestrzeń również tę dosłowną: nad miastem jak i miejskie jezioro. To kompletnie pomijany kapitał, a pasjonatów sportów ekstremalnych mamy w naszym regionie na kopy. Chętni przyjadą, przypłyną, a nawet przylecą.

________________

mrf.

Fot. weblog.infopraca.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook