28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. W sprawie płatnych parkingów radni miejscy nie mieli wątpliwości

1 min read

Płatne strefy parkowania w Tucholi stają się faktem.

O problemach z parkowaniem na terenie miasta mówią już wszyscy, jednak miasto nie jest z gumy, a budowa nowych parkingów w śródmieściu praktycznie nie wchodzi w grę. Zjednoczone siły samorządowe dokonały nawet wizji lokalnej i doszły do wniosku, że warto wykorzystać nawet wjazdy do budynków, aby choć tam mieli swoje miejsca parkingowe właściciele posesji. Co zyska miasto? Kolejne kilka, kilkanaście nowych miejsc w dodatku wyraźnie oznakowanych.

Radni miejscy eksperymentują na żywym organizmie miasta, są prawie przekonani o tym, że płatne strefy parkowania wymuszą na kierowcach rotację pojazdów. Z ich wypowiedzi można wywnioskować to, że miejsca parkingowe są najważniejszym problemem, który właśnie rozwiązują, wpływy do kasy miejskiej to drugorzędna sprawa, zwłaszcza, że kwoty za parkowanie są znacznie niższe, niż w innych miastach o czym mówi jeden radnych.

O płatnych strefach przygotowaliśmy materiał specjalny:

Strefy płatnego parkowania w Tucholi – kompendium wiedzy

Sprawa ostatecznie stanęła na 19 sesji Rady Miasta, radni przez ponad pół godziny dyskutowali o tej sprawie, są gotowi zaryzykować, jeżeli pomysł zawiedzie, sprawa parkingów powróci na wokandę za kilka miesięcy. Ostatecznie…, doszło do głosowania…


(red.)

Wykorzystano nagranie fragmentu 19 sesji RM.

Fot. tokis.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook