28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola: Zakończenie kursu samoobrony na strzelnicy w Plaskoszu

2 min read

Na strzelnicy w Plaskoszu, pow. tucholski, odbyło się oficjalne zakończenie kursu samoobrony dla pracowników socjalnych, koordynatorów oraz asystentów rodzinnej pieczy zastępczej. Szkolenie prowadzili policjanci z tucholskiej komendy. Zdobyte przez panie umiejętności z pewnością przydadzą się w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Kurs samoobrony dla pracowników socjalnych, koordynatorów oraz asystentów rodzinnej pieczy zastępczej trwał od lutego i wzięło w nim udział 18 pań. Inicjatywa zrodziła się w ramach współpracy Komendy Powiatowej Policji, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwa Powiatowego w Tucholi. Szkolenie prowadzili instruktorzy taktyk i technik interwencji, instruktorzy rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona, funkcjonariusze tucholskiej Policji , mł. asp. Paweł Karpus i st. sierż. Bartosz Wiese.

W zajęciach pomagał też funkcjonariusz Służby Więziennej, mł. chor. Michał Spychalski. Program szkolenia obejmował m.in. zagadnienia dotyczące pojęcia obrony koniecznej, naukę podstawowych chwytów i dźwigni, obronę przed atakiem agresywnego napastnika oraz wykorzystywania do obrony przedmiotów użytku codziennego.
_
Oficjalne zakończenie kursu odbyło się na strzelnicy w Plaskoszu, gdzie uczestniczki otrzymały zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z rąk Komendanta Powiatowego insp. Krzysztofa Bodzińskiego. W ramach atrakcji zaprezentowano pokaz umiejętności zdobytych przez kursantki . Była też okazja do postrzelania, pod okiem instruktorów, z broni sportowej. Zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności z pewnością przydadzą się paniom w kontaktach z agresywnymi petentami i zwiększą ich poczucie bezpieczeństwa.

________________________

KPP-Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook