18 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy bracia kurkowi przyjęci z honorami w Peine

2 min read

Peine – – miasto powiatowe nad rzeką Fuhse w środkowych Niemczech, w kraju związkowym Dolna Saksonia, w pobliżu Hanoweru. Siedziba powiatu Peine. Liczba mieszkańców wynosi 49 188 (2008).  Miecowość jest ośrodkiem przemysłu metalowego, produkcji nawozów fosforowych, nafty i hutnictwa żelaza. Port nad Kanałem Śródlądowym. W pobliżu eksploatacja ropy naftowej.  W mieście znajduje się stacja kolejowa.

Peine ma też zupełnie inną tradycję, mianowicie, istnieje w nim odpowiednik Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Tucholi, bagatela…, już od 300 lat! Nieprawdopodobne tradycje zmaterializują się tym, że kolejne Europejskie Spotkanie Historycznych Strzelców odbędzie się właśnie w Peine.

 


Dla mieszkańców miasteczka to wspaniała nowina, , która chwilę później przeistoczyła się w święto. Mieszkańcy Peine potrafią się bawić, nieprawdopodobna atmosfera powszechnego festynu. To doskonała promocja miejscowości, regionu, kraju, w organizację włączają się wszyscy bez wyjątków. Dla władz to niezwykłe wyzwanie, są zawsze pomocne i uczestniczą w każdym etapie działań. Również media mają w tym wszystkim swój udział, szacowne „Wiadomości”, aż uginają się od ciężaru informacji o święcie. Miasto wylega na ulice, są kolorowe pochody, kwiaty, ludzie ubrani w historyczne stroje, ale zaraz…, wśród nich dostrzegamy znajome twarze!

 

TAK! To kurkowcy z Tucholi! Z jak wielkim szacunkiem organizatorzy zwracają się do KRÓLA – Włodzimierza Malinowskiego i do pozostałych członków delegacji z Tucholi. Wynika z tego, że tucholscy bracia kurkowi są tutaj znani i niezwykle poważani, wspaniały przykład międzynarodowej współpracy i wzajemnej promocji rodzimych miast.

 

Jak ważna to sprawa…, nie musimy o tym mówić, praktycznie w przeddzień wielkiego spotkania braci z całej Europy, którzy licznie odowiedzą nasze miasteczko.

 

Pozostaje tylko życzyć wszystkim wszystkiego, co najlepsze oraz najpiękniejszych wspomnień z tak pięknych imprez.

 

(red)

_____________________

 

TOKiS – PRESS serdecznie pozdrawia Naszych Czytelników w tym także z Niemiec, którzy tak licznie odwiedzają nasz portal. Dziękujemy za ciepłe komentarze zawarte w listach i wypowiedziach. Cóż, podobnie jak Wy, lubimy, to, co robimy.

 

Do spotkania w Tucholi!

 

Pełna galeria fotografii znajduje się w naszym fotoblogu – http://tokisfotoblog.wordpress.com/

Materiały dzięki uprzejmości pana Włodzimierza Malinowskiego.

 

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook