2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy policjanci eliminują z ruchu niebezpieczne pojazdy

1 min read

Policjanci tucholskiej drogówki szczególną uwagę zwracali wczoraj na stan ogumienia kontrolowanych pojazdów. Niestety, za zużyte opony posypały się mandaty, a kierowcy stracili dowody rejestracyjne. Policjanci przypominają  jak ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy jest stan ogumienia.


Wczoraj (21.10) policjanci tucholskiej drogówki podczas prowadzonych kontroli drogowych,  jak zawsze sprawdzali stan techniczny pojazdów, jednak szczególnie przyglądali się ogumieniu kontrolowanych aut. Niestety, znalazło się kilku kierowców, którzy wyjechali w drogę na „łysych”, a nawet uszkodzonych oponach. Za takie wykroczenie funkcjonariusze zatrzymywali dowody rejestracyjne kontrolowanych aut, a kierujących karali mandatami.
Policjanci apelują  o systematyczne sprawdzanie stanu technicznego swoich pojazdów. Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy, jak ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy, jest prawidłowy stan opon. Zużyta opona jest bardziej narażona na ryzyko pęknięcia oraz poślizgu. W miarę zużycia opon zmniejsza się także przyczepność oraz  skuteczność hamowania. Istotnym elementem jest także sprawdzanie ciśnienia w oponach.

________________________

(red.)

Źródło: KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook