28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy policjanci marzą o… (felieton autorski)

2 min read

… nowym miejscu pracy i trudno się im dziwić, prywatny, dzierżawiony od wieków budynek przypomina rozpadający się szałas, a o ogólnym wrażeniu lepiej nie mówić. Praktycznie od zamierzchłych czasów, kiedy właśnie w tym budynku „tłuczono” pałkami mieszkańców, wyrywano im kartki z paszportów i dokonywano innych bezprawnych działań, niewiele się zmieniło, no może z kilkoma wyjątkami – podłogi trochę  mocniej skrzypią i miejsce w którym przyjmuje się interesantów, wygląda jeszcze bardziej obskurnie.

Jest nadzieja na istotne zmiany na lepsze, wszystko za sprawą marzenia policjantów, które za wiele miesięcy być może się ziści. O czym mowa? O nowej komendzie, takiej z prawdziwego zdarzenia, w planowanie której wgląd rzekomo będą mieli nawet szeregowi policjanci. Pierwszym etapem jest dokumentacja, a ta ma zostać ukończona w połowie grudnia. oczywiście to mało prawdopodobne, bardziej realnym terminem jest styczeń 2014 roku. Nowy budynek ma powstać na działce, którą gmina przekazała mundurowym bezpłatnie.

Obecnie  dominują na niej chwasty i hula wiatr, ale to się zmieni, ku uciesze funkcjonariuszy i rozpaczy najbliższego sąsiedztwa, które musi się przyzwyczaić do specyfiki budynku.

Kolejnym etapem będzie misterium przetargowe i wyłonienie firmy, która wywiąże się się z umowy, a nie tak, jak było w przypadku OPS-u, gdzie wszystkie umowy okazały się bezwartościowym zwitkiem papieru, zanim pojawiła się firma trafiona (chcemy w to wierzyć). Prędzej, czy później policyjny budynek powstanie, zmieni się wiele, ale tylko w stosunku do warunków pracy. Co pozostanie? Zmiana mentalności samych funkcjonariuszy i zaszczepienie im prawdy oczywistej – pełnią służbę wyjątkową, służąc obywatelom, a do tego potrzeba taktu, uprzejmości, wyobraźni i zdrowego rozsądku wobec poszkodowanych oraz stanowczości, czasem siły w konfrontacji z pospolitym bandytą. Warto o tym pamiętać, od komendanta począwszy, na posterunkowym skończywszy.

____________________

(mrf.)

Ilustracja w zajawce: naszepiaseczno.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook