25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy POLICJANCI otrzymają latającego drona!

1 min read

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Tucholi zwrócił się do Burmistrza Tucholi z wnioskiem o wsparcie finansowe w celu zakupu drona z akcesoriami.

W uzasadnieniu prośby Komendant stwierdza, że dron byłby bardzo pomocny, przy wszelkiego rodzaju czynnościach związanych z poszukiwaniem osób zaginionych, zwłaszcza w terenie leśnym, gdzie najczęściej niezwykle ważną rolę odgrywa upływ czasu. Wykorzystanie takiego urządzenia w działaniach poszukiwawczych policji przyczynić się mogłoby do szybszego odnalezienia osoby zaginionej i do tego, że nie byłoby konieczne angażowanie przy tych działaniach bardzo dużej ilości sił i środków, jak dotychczas.

Burmistrz Tucholi uznał wniosek Komendanta KPP w Tucholi za uzasadniony i zaproponował realizację wniosku w ramach środków przeznaczonych w 2017 roku na rekompensatę pieniężną policjantom, za czas służby przekraczający normę określoną w art. 33 ustawy,ust. 3 ustawy o policji.

Nadmieńmy, że przewidywana kwota rekompensaty to prawdopodobnie 17000 złotych – niewiele. Potwierdzamy na podstawie naszych doświadczeń, że latający dron dla policjantów jest narzędziem niezbędnym do skutecznego wykonywania przez nich zadań specjalnych. Maszyna nie jest tanią, ale uratowane, choćby jedno życie będzie świadczyło o tym, że ten zakup jest całkowicie uzasadniony. Inną sprawą jest legalizacja drona, przygotowanie i wyszkolenie pilota, ale zakładamy, że ten problem rozwiążą odpowiednie komórki działające w KWP.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook