25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholscy policjanci włączyli się w „NURD”

1 min read

Dziś (6.02.2020r.) tucholscy stróże prawa włączyli się w działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem akcji było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. To właśnie oni narażeni są na utratę zdrowia czy też życia w wyniku zdarzeń drogowych.

Miejscowi policjanci w ramach dzisiejszych działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego patrolowali m.in. przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, rejon skrzyżowań oraz miejsca potencjalnie niebezpieczne. Mundurowi podczas kontroli drogowych zwracali uwagę kierowcom aby przestrzegali przepisów ruchu drogowego wobec pieszych.

Stróże prawa przypominali również niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o używaniu elementów odblaskowych. Te „gadżety” z pewnością mają istotny wpływ na ich bezpieczeństwo. Sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będą lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o rozwagę i zdrowy rozsądek, który z pewnością pomoże uniknąć przykrych zdarzeń.


(RED.)
Autor: mł. asp. Bartosz Wiese
Publikacja: mł. asp. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook