2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholska klasa policyjna odwiedziła Szkołę Policji w Pile

2 min read

Dziś (17.04.2018r.) w ramach X Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, odbywającego się w Szkole Policji w Pile, zostało utworzone tzw. miasteczko policyjne. Mundurowi z tucholskiej komendy wraz z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej oraz uczniami klasy policyjno-pożarniczej tucholskiego „ogólniaka” aktywnie brali udział w tym niecodziennym przedsięwzięciu. Przygotowane przez nich ekspozycje i pokazy dostarczały uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

W ramach podpisanego w ubiegłym roku porozumienia tucholscy policjanci prowadzą w miejscowym liceum ogólnokształcącym zajęcia dydaktyczne dotyczące działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego, kształtowania postaw patriotycznych i społecznych oraz ceremoniału policyjnego. Dziś młodzi adepci służb mundurowych wspólnie z mł. asp. Sylwestrem Suchomskim, sierż. szt. Bartoszem Wiese, Panem Wojciechem Ziółkowskim odwiedzili Szkołę Policji w Pile. Na uczestników tej „niecodziennej wycieczki” czekały liczne atrakcje w postaci pokazów: musztry policyjnej, techniki samoobrony, tresury psów policyjnych i koni służbowych, antyterrorystów z użyciem śmigłowca. Uczniowie mieli również możliwość zwiedzenia szkoły policyjnej pod okiem jednego z wykładowców.

Tucholscy policjanci wraz z przedstawicielami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi i Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej zaprezentowali symulator dachowania. Poprawnie zapięte pasy bezpieczeństwa, odpowiednio zabezpieczony bagaż, nauka hamowania awaryjnego to elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo nasze, jak i innych osób podczas zdarzeń drogowych. Dodatkowo przygotowano też krótki tor przeszkód, który trzeba było pokonać mając założone specjalne gogle. Powodowały one zachwianie pola widzenia, obrazując stan odurzenia wywołany przez alkohol bądź narkotyki. To nie lada wyzwanie cieszyło się sporym zainteresowaniem.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook