4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholska policja chce walczyć z graficiarzami?

2 min read

Czas najwyższy! Uściślijmy jedno, TOKiS – PRESS mówi o wandalach niszczących elewacje budynków od lat. Jesteśmy jedynym medium, które nie unika tego tematu. Doszło nawet do tego, że to właśnie my zgłaszaliśmy tego typu problemy policjantom. Co z tego wyniknęło? W większości umorzenia, choć wskazywaliśmy przynajmniej jedną możliwość ustalenia sprawców.

Minęło wiele miesięcy od kiedy radni miejscy pochylili się nad problemem i skierowali w tej sprawie zapytania wprost do komendanta powiatowego policji. Szczególnie zainteresowanym jest radny Kierzkowski. Komendant ustosunkował się do sprawy w wyjątkowo prosty sposób – namawia do informowania jego służb o zaistniałych sytuacjach. To podobno jest gwarantem odniesienia sukcesu w wykryciu sprawców.

Mamy inne doświadczenia i spostrzeżenia. Policja wydaje się być bezsilną, przykładem jest już legendarny wręcz napis w Rudzkim Moście, który jest obrzydliwym paszkwilem lżącym właśnie policję. I co? I od ponad roku nic w tej sprawie się nie zmieniło. Otrzymaliśmy swego czasu informację, że policja poszukuje sprawców. Jednak od tej chwili minęło wiele miesięcy, a napis jak był, tak jest. Paskudna wizytówka Tucholi tuż przy ruchliwej szosie, a właściciel posesji zdaje się mieć wszystko w… nosie.

Takich przykładów znaleźliśmy więcej, jednak właściciele posesji w większości reagują, nie czekając na „mannę z nieba”,  naprawiają elewacje na własny koszt. Tak stało się ostatnio tuż obok dworca kolejowego. Pan komendant zdaje się nie do końca zorientowany jest, że idiotyczny napis umieszczono nie na ścianie baru, a sklepiku spożywczego, właśnie obok budynku dworcowego. W chwili, gdy robiliśmy poniższe zdjęcia napis został już zamalowany, jednak przy odrobinie wytężonej uwagi, zarys jest widoczny. Podobno ten budynek znajduje się w zasięgu pobliskiej kamery monitoringu i jest możliwość identyfikacji sprawcy lub sprawców. Mówimy zupełnie coś innego. Ta konkretna kamera umieszczona w górnej części pobliskiej kamieniczki, nie obejmuje swoim zasięgiem miejsca przestępstwa, a może wykroczenia.

Kto w takim razie ma rację i kto pomoże w walce z chuliganami? Komendant prosi o pomoc media i mieszkańców, czy słusznie? Poddajemy pod przemyślenia.

_____________________

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook