14 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholski „DRAGON” znowu na szlaku!

2 min read

Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych „ DRAGON” powstało w 2003 roku. Gromadzi entuzjastów starej motoryzacji nie tyko z powiatu tucholskiego, ale również z różnych stron Polski.  TOKiS towarzyszy tej grupie już piąty rok i uzbierała nam się spora filmoteka i imponująca galeria fotografii.

Sztandarową imprezą „Dragona” jest słynna parada pojazdów zabytkowych i wielka ich wystawa dzień później. Nie inaczej będzie w tym roku, choć wiedzieliśmy o tym, że w 2015 roku będą istotne zmiany, co najważniejsze…, będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla wszystkich uczestników i widzów. Całą impreza zostanie sfilmowana przez znany program 2 Cylindry do której dołączy TOKiS – PRESS, tworząc dwie ekipy telewizyjne.  „Dragon” nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że stał się marką, która jak nikt inny promuje już nie tylko nasz rejon, ale i region! Kto wie, być może wszyscy odpowiedzialni za promocję Tucholi i okolic wreszcie ten fakt dostrzegą i wykorzystają tak, jak nakazują wszelkie reguły marketingowe.

Zanim to jednak nastąpi, grupa zainaugurowała nowy sezon ledwie kilka dni temu – w sobotę (16.05). Tradycyjnie, tuż przed
SONY DSCpołudniem w Rudzkim Moście, odbyła się specjalna msza święta, którą przepięknie odprawił miłośnik motoryzacji ks. Wiesław Herold. Jej zakończenie stanowiło sporą niespodziankę dla kapłana, członkowie stowarzyszenia utworzyli szpaler z kasków.

To nie wszystko, ksiądz Wiesław poświęcił wszystkie pojazdy, również naszego redakcyjnego, obwieszonego kamerami „potwora”.

Szpaler pojazdów wyruszył w drogę, jednak nie było w tym najmniejszej dozy przypadku, ponieważ umówiliśmy się, że przeprowadzimy wizję lokalną nowej trasy, którą w lipcu pokona kawalkada kilkuset pojazdów!

Trasa jest wyjątkowo piękna, choć stan nawierzchni po stronie powiatu tucholskiego, woła o pomstę do nieba, co obejrzymy za chwilę.

Kawalkada pojazdów pokonała trasę: Tuchola – Cekcyn – Krzywogoniec – Małe Gacno – Tleń – Śliwiczki – Śliwice – Tuchola / Rudzki Most.

Wszędzie gdzie się pojawili „Dragoni” witani byli uśmiechami i sympatycznymi gestami. Tam, gdzie się zatrzymali budzili sensację. Największą w Tleniu, gdzie grupa stanęła „na popas”. Po części spowodowane to było liczną grupą turystów i weselnikami, którzy w tej samej restauracji wynajęli salę. Młoda para w swoim archiwum będzie miał sporo fotografii i miłe wspomnienia, z nieoczekiwanej sesji zdjęciowej, którą bardzo szybko zorganizowano. Oni w roli głównej, a tło stanowiły motocykle i zabytkowy ciągnik pana Sikorskiego, który dzielnie zakotwiczono na specjalnej lawecie.

Przepiękna inauguracja nowego sezonu swój finał miała przy… ognisku, które zorganizowano na terenie kompleksu wypoczynkowego w Rudzkim Moście.

Tradycji stało się zadość… Zaraz, to nie prawda, ponieważ pozostały jeszcze dwie relacje: filmowa i fotograficzna, do której zapraszamy.

______________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook