2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholski ZAZ wśród laureatów ważnego konkursu

3 min read

Żródło:.lodolamacze.info.pl

Wczoraj, 29 września 2020 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się gala wręczenia regionalnych wyróżnień laureatom w XV edycji Konkursu Lodołamacze. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już  od  15 lat  przyznają  prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze. Statuetkę odebrała szefowa tucholskiego ZAZ-u, pani Lucyna Karnowska.

Źródło: Profil FB Lucyna Karnowska.

Lodołamacze – Co ich wyróżnia?

Doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkich wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji. Tytułu „Lodołamacze 2020” przyznawany jest w następujących kategoriach:

  • Zatrudnienie Chronione
  • Otwarty Rynek Pracy
  • Instytucja
  • Przyjazna Przestrzeń
  • Zdrowa Firma
  • Dziennikarz bez Barier

Organizatorzy co roku starają się ulepszać Konkurs w taki sposób, aby odpowiadał na zmieniające się potrzeby i przystosowywał do nowych trendów.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, tak obecnie ważna w życiu każdej firmy, to także dbałość o życie i zdrowie pracowników. Także pracowników niepełnosprawnych, dla których ten problem ma szczególne znaczenie.  „Zdrowa firma” – ma za zadanie promować liderów w realizacji tej formy społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie możemy zapomnieć, iż współcześnie od mediów oczekujemy ciekawego i rzetelnego podejmowania ważnych społecznie tematów, także tematów dotyczących osób z niepełnosprawnością. Zadaniem współczesnego dziennikarza jest przekraczanie wszelkich barier, także tych związanych z uprzedzeniami i stereotypami wobec osób z niepełnosprawnością. Dlatego w kategorii „Dziennikarz bez barier” chcemy takich dziennikarzy pokazać i nagrodzić.  Nasze społeczeństwo się zmienia, coraz więcej mamy osób starszych, dlatego „Przyjazna Przestrzeń„ to nie tylko oczekiwanie osób z niepełnosprawnością. Warto promować miejsca gdzie przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich. Pamiętajmy przyjazna przestrzeń to przestrzeń społecznej integracji, gdzie wszyscy powinni się czuć dobrze.

W kategorii

 Rehabilitacja Społeczno-zawodowa

I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymał: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi, ul. Świecka 89 a, 89-500 z Tucholi.

Konkurs podzielony został na etapy: regionalny i tu mamy złoty medal a już 8 października dowiemy się w Warszawie – jak nas oceniają w kraju. Jestem bardzo dumna z KADRY Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi – nie odpuszczamy – w tej pracy stajemy się lepszymi ludźmi z ogromną wrażliwością na krzywdę innych osób. Dziękuję.

W swoim profilu FB mówi szefowa ZAZ-u, pani Lucyna Karnowska.

Przyłączamy się do gratulacji.


(red.)

lodolamacze.info.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook