4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholskie rondo już się rozlatuje?

1 min read

Sprawdza się to,  o czym mówiliśmy i przestrzegaliśmy już w chwili budowy tego obiektu, nasz czarny scenariusz się sprawdza. Tucholskie rondo („Samobójców”)… rozlatuje się.

Projektant wykonał swoje zadanie, wdzięczny papier przyjął wszystko z wyjątkiem prognoz, że rondo jest zbyt małe, zbyt „słabe”, a jego średnica utrudnia kierowcom ciągników siodłowych zjazd we właściwą drogę. Drogowe zestawy wyginają się, a hałas gwałtownie zdzieranych opon, dobija wątpliwej jakości nawierzchnię i mieszkańców okolicznych domów. Nie pomaga w tym wąski krąg starannie ułożonych granitowych kostek, nawierzchnia kruszy się, a jej odłamki usiały spory obszar. Kogo to obchodzi…

Czekają nas pewnie prowizoryczne naprawy nawierzchni z cyklu: przyjechało dwóch „fachowców', wysypało kilka łopat „czegoś czarnego”, co chwilę później naprędce ubito. W ten sposób agonia zostanie oddalona o kilka miesięcy. Później nawierzchnia wokół ronda rozsypie się do reszty, z chwilą pierwszych mrozów. Niezła wizytówka miasta, podczas rozpoczynających się Dni Borów Tucholskich. Trwa odliczanie godzin do początku imprezy, a drogowcy? Nic nie widzą, niczego nie słyszą, czekają na telefon od swoich przełożonych. Może zadzwoni….

Władze obecnie nie mają czasu, ponieważ cieszą się z nowego spotu promującego Bory Tucholskie – przepiękną krainę słynącą z zacofania, minimalizmu, obojętności i biedy.

_____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook