13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tucholskie Starostwo z myślą o policjantach

2 min read

O święcie policjantów już informowaliśmy, ale umknęła nam informacja o tym, że tucholskie starostwo pozazdrościło odrobinę władzom gminnym kosztownych prezentów w ostatnich miesiącach i postanowiło nie być gorszym.

Wizerunkowo dobry zabieg i pewnie potrzebny, ponieważ nowa komenda wzbogaciła swój stan gadżetów, o nowy… klimatyzator, o odrobinie innej zasadzie działania, jak tradycyjne.

Nowe urządzenie, to klimatyzator ewaporacyjny. Innymi słowy, to  urządzenie chłodzące powietrze poprzez odparowanie wody. Chłodzenie ewaporacyjne różni się od typowych systemów klimatyzacji, które wykorzystują proces sprężania i rozprężania czynników chłodniczych. Chłodzenie ewaporacyjne wykorzystuje dużą entalpię odparowania. Temperatura powietrza suchego termometru może zostać znacząco obniżona poprzez nasycenie powietrza wilgocią i zbliżeniu się temperatury powietrza do temperatury mokrego termometru. Proces chłodzenia ewaporacyjnego wykorzystuje znacząco mniej energii w porównaniu do konwencjonalnych klimatyzatorów sprężarkowych. W klimatach skrajnie suchych klimatyzatory ewaporacyjne mają dodatkową zaletę, ponieważ nawilżają schładzane powietrze.

Potencjał schłodzenia powietrza przez klimatyzatory ewaporacyjne jest zależny od różnicy temperatury mokrego i suchego termometru. W klimacie suchym chłodzenie ewaporacyjne znacząco zmniejszyć zapotrzebowanie na energię elektryczną w porównaniu do klimatyzacji sprężarkowych. W klimatach nie postrzeganych jako suche klimatyzacja ewaporacyjna również pozwala znacząco ograniczyć wydatki na energię elektryczną. Klimatyzatory ewaporacyjne dzieli się na: bezpośrednie, pośrednie, hybrydowe (pośrednio-bezpośrednie).

Najlepszym jednak chwytem PR-owym starostwa jest motywacja: „klimatyzator ewaporacyjny, który przyczyni się do poprawy warunków pracy funkcjonariuszy, a dzięki temu do poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie”.

Pogratulować twórczej inwencji:)


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook