4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Już niedługo na lokalny rynek trafi znakomita książka piór duetu Agnieszka Krizel i Marka Sassa pt. Twórcy Ludowi Gminy Kęsowo.

Książka jest efektem zadania pn.Twórcy ludowi Gminy Kęsowo -wydanie publikacji i ulotki oraz organizacja spotkań autorskich i warsztatów międzypokoleniowych realizowane przez Stowarzyszenie Pomóżmy Gminie Kęsowo w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016 – 2023 „Dekiel do borowiackiej grapy”, wdrażanej przez Partnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie.

Promocja publikacji jeszcze przed nami, więc nieoficjalnie, kilka pierwszych wrażeń po lekturze.

Książka napisana z właściwym polotem dla obojga autorów, jest niezwykle cenna, bo w sposób rzetelny traktuje o ludziach,  kulturze, tradycji, patrząc na te zjawiska z perspektywy mieszkańca naszego regionu. Prócz tego poznamy bliżej ludzi, ściślej, portrety lokalnych twórców z gm. Kęsowo: p. Anna Kopiszkę (” specjalistkę od serc”), Annę Przytarską, Zygmunta Kędzierskiego, czy nieżyjącego już pana Adama Gnacińskiego.

Warto także zwrócić uwagę na źródła, z których korzystali autorzy, to wielki kawał historii gminy, zawarty w konkretnych treściach.

Polecamy, książka jest świetna.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook