29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tydzień z Internetem 2013, czyli… MBP znowu w akcji!

2 min read

Biblioteka zachęca do wspólnego odkrywania tajników Internetu. 18 – 23 marca 2013 roku (poniedziałek – sobota) zaprasza osoby powyżej 50. roku życia, które jeszcze nigdy nie zetknęły się z Internetem na spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Spotkanie jest częścią międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć.

Spotkanie „Pierwszy krok w cyfrowy świat” rozpocznie się od rozmowy o tym, do czego w codziennym życiu mogą przydać się nowoczesne technologie. Każdy uczestnik dowie się, jakie użyteczne dla siebie informacje może znaleźć w Internecie, w jak sposób i gdzie ich szukać. Będą więc i ćwiczenia z wyszukiwarką, i przeglądanie ciekawych zasobów internetowych np. zbiorów muzealnych, a nawet oglądanie internetowej mapy nieba!

Spotkanie będzie okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrują także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Spotkanie będzie otwarte dla mediów.

Kampanii towarzyszy konkurs „Odkrycia – Przeżycia”, w którym może wziąć udział zarówno nasza biblioteka, jak i osoby indywidualne uczestniczące w spotkaniu. Do wygrania cenne nagrody.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu i włączenia się w Tydzień z Internetem 2013.

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Spotkania przeprowadzane w ramach kampanii mają pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów Internetu i zastosowań nowoczesnych technologii. Tematem przewodnim jest eksperymentowanie.

Zapisy chętnych do 16.03.2013 w godzinach urzędowania biblioteki. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

MBP

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook