31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tylko pytamy. Czy ta budowa odbywa się pod konserwatorskim nadzorem?

1 min read

Gdyby to od nas zależało, całe miasto zamienilibyśmy w skansen, do którego i tak już mu niewiele trzeba. Skąd ten osąd? To oczywiste, tucholska ziemia kryje jeszcze wiele tajemnic  przeszłości.

Od jakiegoś czasu przy ulicy Chojnickiej powstaje budynek. Budowany jest sposobem gospodarskim, to tańsze rozwiązanie w tak złych dla inwestorów czasach. Granice działki przykryto szczelne materiałem, który izoluje teren od wścibskich oczu gapiów. Ponieważ żyjemy w XXI wieku i wykonanie fotografii z powietrza nie stanowi większego problemu, przyjrzeliśmy się temu bliżej.

Nic ciekawego, budynek jak miliony innych z drobnym wyjątkiem – powstaje na terenie, który w naszej ocenie powinien być dokładnie spenetrowany przez archeologów. Skoro tak, to z pewnością miejsce to odwiedził konserwator zabytków. Czy faktycznie? To pytanie zadaliśmy Panu Burmistrzowi Tucholi. Czekamy na odpowiedź z wielkim zainteresowaniem, być może ziemia w tym miejscu ukryła jakieś ciekawe artefakty. Chyba że…, ale nie dzielmy przedwcześnie skóry na zdechłym niedźwiedziu, bo a nóż okaże się tylko śpiącym dla niepoznaki?

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook