29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tysiąc książek dla szkoły w Gostycynie

2 min read

4 grudnia do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przyjedzie świąteczna ciężarówka wypełniona tysiącem książek wybranych przez uczniów. To nagroda, którą dzieci wygrały w konkursie „Tysiąc powodów by czytać” zorganizowanym przez Empik. Zwycięska praca otrzymała aż 28254 głosy, a podstawówka w Gostycynie znalazła się w dziesiątce wyróżnionych szkół z całej Polski.

Zanim do szkoły dotrą książki, Empik podziękuje mieszkańcom za ich zaangażowanie. Już od godziny 11.00 specjalni wysłannicy Empiku będą ogłaszać sukces podstawówki w całym Gostycynie. A o godzinie 12.00 nastąpi uroczyste przekazanie tysiąca nowych książek do szkolnej biblioteki. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować pracę konkursową, czyli zdjęcie, na którym dzieci zaaranżowały scenkę ilustrującą okładkę dowolnie wybranej książki. – Książka Anny Onichimowskiej to historie o naszych rówieśnikach. Chociaż każdy z nich jest inny i pochodzi z różnych „10 stron świata”, jest takim samym nastolatkiem, który czuje, przeżywa, spełnia marzenia. Wszyscy mają pasje i pragną je realizować. Mają też wybór, którego mogą dokonać. My również mamy problemy, dylematy i każde z nas także ma wybór. Czasami sami decydujemy o swoim losie, jednak „głos sumienia” często okazuje się wsparciem. Tym głosem może być ktoś bliski. Ważne jest to, aby nie zamykać się na problemy innych, respektować je, bo tym „głosem sumienia” możemy okazać się my sami – czytamy w opisie zdjęcia.

Pół tysiąca podstawówek z całej Polski zgłosiło się do konkursu „Tysiąc powodów by czytać”, w którym Empik rozdaje szkolnym bibliotekom łącznie aż 10 000 książek. Spośród placówek, które zgłosiły się do konkursu i spełniły wytyczne regulaminu,  nagrodzonych zostanie dziesięć szkół podstawowych państwowych lub społecznych. Po tysiąc książek otrzyma pięć małych szkół, w których uczy się do stu uczniów i pięć z większą liczbą chętnych do czytania dzieci, aby wyrównać szanse w głosowaniu. Empik wspiera szkoły w zapełnianiu bibliotecznych półek, już po raz drugi organizując akcję i konkurs pod hasłem „Tysiąc powodów by czytać”. Uczestnicy programu Mój Empik współtworzą akcję – na ten cel przekazywana jest część każdej transakcji przy użyciu karty, stanowi ona cegiełkę wspierającą rozwój czytelnictwa wśród dzieci i przyczynia się do odkrywania przez nie niezwykłego świata literatury.


(red.)

Wypis z: gostycyn.pl

Fot. TOKiS – PRESS

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook