14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uciekł z transportu w drodze do sądu!

1 min read

W poniedziałek (28.11.2016r.) tucholscy policjanci zatrzymali tymczasowo aresztowanego mężczyznę, który uciekł w trakcie transportu na rozprawę sądową. Na szczęście to tylko ćwiczenia. Symulacja miała miejsce na ul. Stary Dworzec w Tucholi i była możliwością sprawdzenia się funkcjonariuszy w tego typu okolicznościach w rzeczywistości.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu tucholskiego, policjanci muszą sprawnie i właściwe działać również w sytuacjach niecodziennych. Aby stale doskonalić swoje umiejętności uczestniczą w ćwiczeniach sztabowych, które pozwalają nie tylko na sprawdzenie się w ekstremalnych sytuacjach, ale też pozwalają wykryć ewentualne błędy, by nie dopuścić do ich popełnienia w rzeczywistości.

Scenariusz ćwiczeń był wymyślony, jednak zadania, z którymi musieli zmierzyć się funkcjonariusze niemal wszystkich komórek, były już całkowicie realne. Założenie akcji obejmowało konwój, w trakcie którego dochodzi do kolizji i ucieczki tymczasowo aresztowanego mężczyzny. Ostatnim elementem ćwiczeń było faktyczne zatrzymanie uciekiniera przez policjantów ruchu drogowego, poprzez ustawienie posterunku blokadowego. Funkcjonariusze sprawnie poradzili sobie z tym zadaniem, bowiem zbieg ostatecznie, z kajdankami na rękach, znalazł się na tylnym siedzeniu radiowozu.

____________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Media : materiały policyjne
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook