25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uczniowie Technikum Leśnego z wizytą w komendzie

1 min read

W ramach współpracy z placówkami oświatowymi, niedawno, siedzibę tucholskiej Policji odwiedzili uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Odwiedziny były połączone z pogadanką na temat zagrożeń w sieci i cyberprzestępczości oraz okazją, by wypytać funkcjonariuszy o zagadnienia związane z pracą w Policji.

W murach tucholskiej komendy po raz kolejny gościli uczniowie  Technikum Leśnego. Młodzi „leśnicy” mogli przekonać się w jakich warunkach obecnie pracują tucholscy policjanci. Uczniowie mieli okazję obejrzeć Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, siłownię oraz pokój przesłuchań dzieci tzw. Niebieski Pokój.

Najważniejszym celem spotkania było jednak zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołą a komórką odpowiedzialną za profilaktykę społeczną w tucholskiej komendzie. Podczas wizyty młodzież mogła dowiedzieć się o tym na co uważać w sieci, jakiego typu niebezpieczne sytuacje mogą ich spotkać oraz jak chronić się przed cyberprzemocą.  Młodzież chętnie wypytywała o zagadnienia związane z pracą policjantów oraz ich uprawnieniami. Nie zabrakło też pytań  dotyczących wątpliwości prawnych np. kontroli stanu trzeźwości czy stosowania radarowych mierników prędkości.

__________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook