4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uczniowie z osiągnięciami trafili do…”paki”

2 min read

To oczywiście żart, dzieci i młodzież  z okolicznych wsi zwiedziły nowy budynek komendy w Tucholi. Rzeczywiście jest tam sporo do obejrzenia. Policjanci ponownie wcielili się przez chwilę w role przewodników w labiryncie policyjnych korytarzy.

Ubiegły tydzień dla policjantów zajmujących się problematyką nieletnich upłynął pod znakiem licznych odwiedzin najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Wszystkie wizyty były swoistego rodzaju nagrodą za osiągnięcia w nauce bądź, jak w przypadku dzieci ze świetlicy, za wyjątkowo szlachetną postawę.

Jako pierwsi siedzibę tucholskiej Policji zwiedzili uczniowie 6 klasy Szkoły Podstawowej w Cekcynie – laureaci powiatowego konkursu wiedzy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.  Zespół Szkół w Żalnie reprezentowali wychowankowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce, natomiast dzieci ze świetlicy „Przyjazny kąt” to młodzi ludzie wykazujący się szlachetną i bezinteresowną postawą, czego tucholscy funkcjonariusze  mogli nieraz doświadczyć.

Na potrzeby wszystkich zwiedzających udostępniono Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych, policyjną siłownię, pokój do przesłuchań dzieci tzw. „Niebieski Pokój”  oraz pomieszczenie, w którym znajduje się laserowy trenażer strzelecki. Duże zainteresowanie wzbudziły policyjne psy służbowe. Funkcjonariusze, którzy na co dzień pracują z psami, opowiedzieli młodym mieszkańcom naszego powiatu, nie tylko o urokach pracy z czworonogami, ale też zagrożeniach i niebezpieczeństwach, z którymi się w służbie zetknęli. Największą atrakcją wszystkich wizyt była możliwość wcielenia się w rolę policjanta i wypróbowania, po wcześniejszym przeszkoleniu, laserowego trenażera strzeleckiego.

Pobyt w komendzie goście wykorzystali, by dowiedzieć się więcej o pracy w Policji i zagadnieniach dotyczących uprawnień funkcjonariuszy.

____________________

(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook