14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uhonorowano laureatów konkursu AGRO-wczasy oraz Sołtysa Roku Województwa Kujawsko – Pomorskiego

2 min read

Na sesji Rady Powiatu Tucholskiego uhonorowano laureatów konkursu AGRO-wczasy oraz Sołtysa Roku Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

DSC00843.JPGDSC00845.JPGDSC00846.JPGDSC00848.JPGDSC00850.JPGDSC00851.JPGDSC00857.JPG

DSC00858.JPG

Gratulacje z rąk Małgorzaty Oller Przewodniczącej Rady Powiatu oraz Michała Mróz Starosty Tucholskiego odebrali Genowefa i Jan Glazik, Jolanta Wenta, Joanna Kłodzińska – Szewczenko – laureaci tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu AGRO-wczasy oraz Ewelina Olejniczak – Sołtys Roku Województwa Kujawsko –Pomorskiego.

Konkurs „AGRO – wczasy” organizowany jest przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Kujawsko – Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Ma on na celu promocję i popularyzację usług agroturystycznych, turystyki wiejskiej oraz kuchni regionalnej. Aż trzech tegorocznych laureatów pochodzi z powiatu tucholskiego.

W kategorii  „najlepsze gospodarstwo agroturystyczne” I miejsce zajęło gospodarstwo „Jagienka” z Trzebcin, prowadzone przez państwa Genowefę i Jana Glazik. Wyróżniona została także „Agroturystyka nad Jeziorem” Jolanty Wenty z Klocka. Najlepszym „usługodawcą turystyki wiejskiej” Komisja Konkursowa uznała Dworek Wymysłowo, prowadzony przez Joannę Kłodzińską – Szewczenko.

Sesja Rady Powiatu była także okazją do złożenia gratulacji Ewelinie Olejniczak – sołtysowi Wielkiego Mędromierza, która zdobyła tytuł Sołtysa Roku Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Pani Ewelina pracuje w dwóch świetlicach wiejskich: w Bagienicy i Łyskowie. Aktywnie włącza się w działalność Wioski Miodowej, promując wieś razem z lokalnymi pszczelarzami i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Ma niesamowitą energię, jest pełna pomysłów, które stara się od razu realizować.

Podczas sesji zaprezentowano także Radnym certyfikat dla Borów Tucholskich – Rezerwatu Biosfery UNESCO, które uznane zostały za najlepszy produkt turystyczny województwa kujawsko-pomorskiego 2015 roku. Konkurs ten organizowany był przez Polską Organizację Turystyczną oraz Kujawsko – Pomorską Organizację Turystyczną. Uroczyste wręczenie certyfikatu nastąpiło w trakcie obchodów światowego Dnia Turystyki w Bydgoszczy 9 października 2015 roku. Wyróżnienie wręczył Wicemarszałek Województwa Zbigniew Ostrowski.

Aplikacja konkursowa złożona została przez Powiat Tucholski i dotyczyła Borów Tucholskich – Rezerwatu Biosfery UNESCO. Było to przemyślane działanie, mające na celu promocję tak unikatowej inicjatywy jaką jest Rezerwat Biosfery. Każdy z podmiotów działających na obszarze Rezerwatu, w tym także samorządy powinny „chwalić” się rezerwatem jako całością, nie zważając na granice administracyjne. Powiat  Tucholski wykorzystuje markę Rezerwatu Biosfery w różnych swoich przedsięwzięciach:  materiałach promocyjnych (przewodniki, kalendarz), organizując wizyty studyjne,  realizując duże projekty oparte o ideę Rezerwatu Biosfery – „Borowiackie szlaki”, ale także zgłaszając nasz obszar do różnego rodzaju konkursów, np. konkurs Komisji Europejskiej  EDEN, Polska Pięknieje 7 Cudów Funduszy Europejskich, a teraz konkurs na najlepszy produkt turystyczny Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

_______________________

tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook