2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ujęcie obywatelskie sprawcy kradzieży z włamaniem do samochodu

1 min read

Szybka i zdecydowana reakcja obywatela zakończyła się ujęciem mężczyzny, który usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do zaparkowanego forda. Przekazany patrolowi 21-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszych losach zadecyduje sąd.

W środę (13.06.2018r.) o godz. 22.00 dyżurny tucholskiej policji otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna próbuje  włamać się do samochodu, lecz ten przestępczy proceder przerwał mu znajdujący się nieopodal świadek zdarzenia. Skierowanym na miejsce policjantom, obywatel przekazał ujętego sprawcę przestępstwa. Mundurowi zatrzymanego 21- latka przewieźli do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci mężczyzna wybił szybę w aucie i wszedł do środka w poszukiwaniu pieniędzy. W tym przestępczym procederze „przeszkodził” mu jeden z obywateli, dzięki czemu mężczyzna nie zdążył nic ukraść z samochodu. Sprawca przestępstwa następnego dnia (14.06.18r.) usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej, który każdemu obywatelowi daje art. 243 Kodeksu postępowania karnego. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Następnie osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce policji.


fot. zdjęcie poglądowe

KPP – Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook