25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Umierający na własne życzenie tucholski handel

2 min read

To tylko konsekwencja błędnej polityki i niefrasobliwości władz miasta, która jest zwyczajnie niewydolna w sferze zatrudnienia swoich mieszkańców i organizowania pomocy w pozyskiwaniu miejsc pracy. Powszechny jej brak, nie może być usprawiedliwieniem wszystkiego, to mit lub zwyczajny wykręt równie wielki, co bezsens działania takich reliktów z minionej epoki, jakim są źle działające Urzędy Pracy. Gdyby zastąpić je agencjami pośredniczącymi w poszukiwaniu miejsc pracy, wymienić całkowicie obsadę i nagradzać jej przedstawicieli w zależności od wyników, nie byłoby mowy o zjawisku, które od 25 lat jest patologiczną, najbardziej ukrywaną oczywistością, zaklętą w zgrabnych słupkach statystycznych, które nikomu nie służą. TOKiS – PRESS przedstawił już skuteczny projekt wyjścia z kryzysu dla Naszego miasta, niestety władzom bardziej opłaca się zmarnotrawić publiczne pieniądze na kolejną renowację niszczonych regularnie dróg, lub bezsensownych rond i mało efektownych bruków, gdzie nasze panie regularnie niszczą obuwie i… zęby.

Brak pracy dla mieszkańców Tucholi przekłada się na zyski sklepikarzy, efekt? Sklepy padają równie szybko, co bydło w czasie pomoru. Czy tylko powszechny brak pieniędzy jest przyczyną upadku sklepów? Nic bardziej mylnego, to proces złożony, na który składa się również zwyczajne lenistwo handlujących. Jest od lat czymś przez nich niepojętym, że towar można zmieniać, zróżnicować, przeceniać w zależności od pory roku. Uwaga! Przecena nie ma być chwytem marketingowym, a zjawiskiem faktycznym! Rynek potrafi się stabilizować samodzielnie, zauważyliśmy, że na naszych ulicach pojawia się coraz więcej rzemieślników: krawcowe, osoby umiejące cerować ( pamięta ktoś jeszcze, co to pojęcie oznacza?) itd. Czy to dobitny dowód na zubożenie społeczeństwa? Tak, jednak na własne życzenie, marazm i głupota w tym mieście potrafią…zabić.

 

Co robi przeciętny mieszkaniec Tucholi, który nie może zaopatrzyć się w konieczne artykuły? Wsiada do swojego auta i wydaje pieniądze w… Bydgoszczy, Chojnicach, Gdańsku. Gratulujemy operatywności i… postępującej tucholskiej biedy. A wystarczy odrobinę pomyśleć!

 

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook