28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uniwersytet III wieku w Lubiewie?

2 min read

Kapitalna forma zaktywizowania coraz większej grupy osób w wieku młodzieńczym, chociaż odrobinę później. Świetny pomysł godny rozpowszechnienia, trafia do Lubiewa!

Gmina Lubiewo stawia na aktywność osób starszych i pragnie poszerzyć swoją ofertęiii.jpg poprzez utworzenie w Domu Kultury w Lubiewie filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod patronatem Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. To właśnie ta uczenia stworzyła Regionalną Sieć Uniwersytetów III wieku w naszym województwie i nie tylko. Obecnie uczelnia prowadzi prawie 30 takich placówek, z których korzysta ponad 2000 słuchaczy.

Stworzona została bardzo bogata oferta wykładów, kursów i warsztatów, aby każdy mógł rozwijać swoje umiejętności  wg. zainteresowań i indywidualnych potrzeb. Są to kursy językowe, warsztaty komputerowe, warsztaty rekreacyjno- sportowe, rehabilitacyjne, hobbystyczne. Działanie Uniwersytetu to również wyjazdy (kino, opera, muzea), wycieczki krajoznawczo-turystyczne, biesiada, wspólna integracja i aktywne spędzanie wolnego czasu.

O wyborze patronatu Wyższej Szkoły Gospodarki przesądziło bardzo bogate doświadczenie uczelni w zakresie funkcjonowania uniwersytetów,  większe szanse na pozyskiwanie środków finansowych, wymiana doświadczeń pomiędzy uczeniami, możliwość doboru kadry dydaktycznej i oferty edukacyjnej dostosowanej do potrzeb i zainteresowań uczestników.

Szczegółowy zakres funkcjonowania Uniwersytetu w Lubiewie zostanie omówiony na spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się w dniu 19 sierpnia  (środa) o godz. 15:00 w Domu Kultury w Lubiewie.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby aktywnie , a przede wszystkim ciekawie spędzać swój wolny czas.  Nie określa się wymagań wiekowych ani poziomu wykształcenia.

_________________

(red.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook