29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uprawiał konopie w lesie pod Tucholą

1 min read

Młody mieszkaniec powiatu tucholskiego zorganizował w lesie plantację konopi indyjskich. Namierzyli go policjanci i uprawa została zlikwidowana. Ponad 170 roślin trafiło do policyjnych laboratoriów. 16-latek odpowie za to przed sądem dla nieletnich.


Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Tucholi zdobyli informacje o plantacji marihuany. Uprawa miała być zorganizowana w lesie w powiecie tucholskim. Kilkanaście dni obserwacji zajęło namierzenie jej właściciela. Okazał się nim 16-latek z powiatu tucholskiego. Jak wynika z wiedzy kryminalnych to była pierwsza plantacja, którą zorganizował nieletni. W lesie policjanci zabezpieczyli ponad 170 krzaków w różnej fazie wzrostu. 16-latek został przesłuchany i rozliczony za uprawę konopi indyjskich mogącą dostarczyć znaczne ilości narkotyków.

Jego sprawa wkrótce trafi do sądu dla nieletnich.

Tyle policjanci, a my zastanówmy się nad tym, ile takich nielegalnych upraw rozsianych jest po całym powiecie? Problem dawno wymknął się spod kontroli, a zlikwidowanie go jest już w tej chwili niemożliwe, bez rozbudowanych metod inwigilacji środowiska dilerów narkotykowych. To już nie jest potyczka, to… „cicha wojna” w której policjanci pomimo starań przegrywają!

___________________

(red.)

KWPBydgoszcz

ZAPROSZENIE

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook