13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uruchomienie środków finansowych w ramach „Pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Tucholski”

2 min read

O nauczycielach krążą przedziwne informacje, przedziwne opinie, wygłaszane często przez ludzi, którzy nie maja tak naprawdę „zielonego” pojęcia o tej wyjątkowej… służbie? Oczywiście! Nauczyciel, o czym wielu zapomina, jest urzędnikiem państwowym, a jego specyfika działania musi zapewnić właściwy poziom edukacji społeczeństwa. I tak właściwie, jest to klucz do tego, czy państwo odniesie sukces, czy też wlec się będzie w „ogonie świata”.

Kiedy poziom nauczania odbiega od wszelkich standardów, zwykle wini się za to nauczycieli.  Najczęściej to bzdura, a winnym okazuje się system i ludzie, którzy o nim stanowią. Ktoś kiedyś popełnił kardynalny błąd, a „elity” okazują się być pospolitymi miernotami, co gorsza, bez polotu, za to z wielkimi wpływami na edukację. Kto za to zapłaci? Nasze dzieci.

Wykorzystując tysiące tematów zastępczych zapomina się o kluczowym – nauczycielach. Polscy pedagodzy są specjalistami wysokiej klasy, aby utrzymać właściwy poziom uczą się przez całe życie. Często edukacja ich samych odbywa się kosztem najbliższych, o czym większość „oponentów w stosunku do tego wyjątkowego zawodu – zapomina. Nauczyciel nie jest supermanem, nadczłowiekiem, dzisiaj zmuszony został do pracy ponad siły przez wiele lat. Czy ktoś wyobraża sobie np. nauczyciela WF-u,który w wieku  60-ściu lat robi na reku ‘wymyk”?

Oczywiście, oponent powie: „niech się przekwalifikuje”, dzisiaj? W obecnej rzeczywistości? Kompletny nonsens. Nauczyciel potrzebuje pomocy, często natychmiastowej i to tej, prozaicznej, bo… medycznej.

Jak im pomóc? Zarząd Powiatu Tucholskiego pomyślał…

*** 

W ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli szkół, dla której organem prowadzącym jest Powiat Tucholski, do Starostwa Powiatowego w Tucholi wpłynęły 54 wnioski o przyznanie zasiłku zdrowotnego (jeden wniosek został złożony po terminie). Wszystkie wnioski spełniające kryteria (53) zostały zaopiniowane pozytywnie przez komisje, w skład, których weszli przedstawiciele Starostwa oraz szkół, z których pochodzą wnioski nauczycieli ubiegających się o przyznanie pomocy z funduszu zdrowotnego.

 

Wnioski można było składać w związku z:

– przewlekłą chorobą,

– długotrwałym leczeniem specjalistycznym,

– chorobą nieuleczalną,

– zakupem leków, aparatu słuchowego, sprzętu ortopedycznego niezbędnego w rehabilitacji,

– koniecznością zakupu szkieł korekcyjnych, okularów.

 

Środki zostaną wypłacone w dniu 12.12.2012r.

 

Zarząd Powiatu Tucholskiego

 

 (red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook