28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Urząd Gminy w Cekcynie zorganizował „zakamuflowane” spotkanie?

1 min read

Było bez wątpienia ważne, jednak „spiskujący” nie uznali za stosowne powiadomić o nim mediów niezależnych.

Odbyło się 13 stycznia w UG w Cekcynie, a wzięły w nim udział: przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego oraz reprezentujący niemieckiego przewoźnika firmę Arriva oraz reprezentant posła na sejm RP Łukasza Schreibera.  Spotkanie dotyczyło rozkładu jazdy pociągów, jednak z naszych źródeł wynika, że poruszano i inne tematy, w tym rozpatrywany przed laty pomysł stworzenia przystanku kolejowego w Rudzkim Moście, którego zakurzone plany leżą w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu.

Jakie będzie pokłosie tego spotkania? Tego nie wiemy. Zadziwia jednak,  kolejny już raz fakt, że sprawy o których informowani na bieżąco powinni być mieszkańcy tego regionu, skoro poruszane są problemy właśnie tej społeczności, nie odnajdują światła dziennego. Mamy tutaj do czynienia z ewidentnym brakiem komunikacji pomiędzy obywatelem, a instytucjami, które reprezentować mają jego interesy, skoro im za to płaci.

Czy kolejny już raz urzędnikom przypominać należy, na czym polega pluralizm? Sytuacja niepokoi i jest sygnałem do tego, że instytucje służebne wobec obywatela, powinny znaleźć się pod wnikliwą, społeczną kontrolą, a tę zapewnić mogą wyłącznie media niezależne.

___________________

(mrf.)

Fot. Wikipedia – hasło PESA.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook