2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! Już w najbliższy wtorek zbieg ulic Przemysłowej i Witosa w Tucholi, będą nieprzejezdne. Wszystko z powodu ćwiczeń służb!

2 min read

SONY DSC

Na szczęście to dwie boczne ulice, więc nie będzie większych problemów, aby kierowcy ominęli to miejsce.

Skąd utrudnienia? Jest ważny powód, Starostwo Powiatowe w Tucholi wraz z Komendą Powiatową Policji w Tucholi i Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi, przy wsparciu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi organizują  ćwiczenia współdziałania służb ratowniczych i porządkowych.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane  21 marca 2017 br. w ramach przeprowadzenia akcji edukacyjnej dla młodzieży tucholskiej, które odbędą się o godz. 11.00 na terenie przy skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Witosa w Tucholi.

Pokaz ten organizowany jest w ramach kontynuacji przez Powiat Tucholski projektu „Powiat Tucholski zagrożenia widzi, na nie reaguje, przeciwdziała i społeczeństwo edukuje” w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” i zaangażowana do jego przeprowadzenia jest m.in. młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Program ćwiczeń:

  • 1100 – 1200– ćwiczenia współdziałania służb ratowniczych i porządkowych przy symulowanym zagrożeniu terrorystycznym- teren przy skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Witosa.
  • 1215 – 1330– podsumowanie i poczęstunek w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Tucholi.

***

W piątek 17 marca, właśnie w ty miejscu spotkali się organizatorzy pokazu i służby, aby przygotować wspólną strategię i jednocześnie scenariusz tego, co wydarzy się we wtorek. Wskazane miejsce zmieni się, wszystko w trosce o bezpieczeństwo i łatwy dostęp młodej publiczności do szczegółów ćwiczenia. Zapewne głównym celem jest oswojenie uczniów z sytuacjami kryzysowymi. Nie powinno być problemu z komunikacją, ponieważ pojawi się nagłośnienie, a to niezwykle ważne. Atrakcji będzie sporo w tym pojawi się również sprzęt godny miana XXI wieku.

Tak , oczywiście, będzie również pokaz antyterrorystów i sprzętu. W tym niezwykłego robota do zadań specjalnych.

Robot Expert tutaj nazywany pieszczotliwie „Szakalem”, ( zapewne to wpływ jednej z amerykańskich produkcji filmowych)zastępuje człowieka w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Producent – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) określa go jako antyterrorystyczny robot neutralizująco-wspomagający.

Potrafi naprawdę wiele.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook