22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA KIEROWCY! NAJNOWSZE INFORMACJE W SPRAWIE ZMIANY RUCHU DROGOWEGO W TUCHOLI!

2 min read

SONY DSC

Dzisiaj od rana, nasza redakcja zbierała wszelkie dostępne informacje dotyczące zmiany ruchu drogowego w Tucholi, która wymuszona została remontem drogi wojewódzkiej 240. Wraz z policjantami uznaliśmy,że lokalni i przyjezdni kierowcy, są kompletnie niezorientowani w sytuacji. Wspólnie postanowiliśmy nakreślić to, co się dzieje i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Zapowiadane przez drogowców na dzisiaj (poniedziałek 09.07) zmiany w ruchu wymuszone nowym oznakowaniem nie do końca zostały wcielone w życie. Część nowych tablic informacyjnych odsłonięto dzisiaj około południa, reszta „uruchomiona” zostanie już wkrótce. Ogólnie mówiąc ruch ciężarówek zostanie wyprowadzony w kierunku Sępólna Krajeńskiego dwiema miejskimi arteriami: Czarną Drogą i Sępoleńską. Na tej trasie największe niebezpieczeństwo, zwłaszcza na rowerzystów czyha w obrębie dwóch skrzyżowań: Bydgoska – Czarna Droga i drugie przy wiadukcie kolejowym Czarna Droga – Sępoleńska. Przed drugim skrzyżowaniem już funkcjonuje nowe oznakowanie pionowe i poziome zaznaczone żółtymi liniami. Tutaj najbardziej należy uważać!!!! Bezwzględne pierwszeństwo mają pojazdy zjeżdżające z Czarnej Drogi, pojazdy jadące od strony miasta muszą zatrzymać się przed znakiem STOP! Niestety, przekonaliśmy się, że kierowcy jeżdżą na pamięć i w ostatniej chwili dostrzegają zmiany. Raz jeszcze uważajcie. Kierujący rowerami przed dwoma wskazanymi skrzyżowaniami nie ryzykujcie przejazdu, zatrzymajcie się, zejdźcie z rowerów i pokonajcie skrzyżowanie pieszo, jak każdy przechodzień po pasach.

Wszystkie szczegóły zawarliśmy w filmowym materiale informacyjnym, który przygotowaliśmy z tucholską KPP. Niuanse wyjaśniają red. M. Fryckowski (TOKiS – PRESS) oraz oficer prasowy, pan aspirant Waldemar Witkowski (Powiatowa Komenda Policji w Tucholi). Informujemy również o tym, że uwzględniono  prośby strony społecznej oraz Pana Burmistrza do naszych mundurowych. Nasi policjanci przez najbliższe dni, skierują do rejonu ze zmianami, zwiększone siły i środki. Wiemy, że przestrzeń patrolować będzie również policyjny dron.

ZACHOWAJCIE OSTROŻNOŚĆ, BĄDŹCIE PRZEWIDUJĄCY!


(RED.)

UWAGA! Od najbliższego poniedziałku nastąpi zmiana ruchu drogowego w Tucholi!

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook