4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! Nastąpi szybki spadek temperatury powietrza!

1 min read

Przed nami dwie ciekawe doby, nastąpi szybki spadek temperatury powierza w naszym powiecie. Jak zwykle Tuchola znajduje się w odrobinę innej sytuacji uwarunkowanej położeniem, więc temperatury będą się tutaj układały odrobinę inaczej. Powinno być cieplej.

Nie zwracamy już sobie głowy komunikatami IMiGW, przywołamy prognozy, które dotyczą pilotów bezzałogowców.

Jak pogoda będzie kształtowała się dzisiejszej nocy?

W tej chwili (19:15) mamy wiatr około 8km/h w porywach do 23 km/h południowo – wschodni. Nie przewidujemy w tej chwili opadów śniegu, zachmurzenie osiągnie 95%, a widoczność sięga 4 km. Pogorszył się sygnał GPS.

Od 20:00 nastąpi spadek temperatury na początek do – 5 stopni. Właściwie co godzinę nastąpi dalszy spadek, aż do niedzieli, gdzie od godziny 04:00 temperatura powietrza osiągnie -21 stopni. Nieco cieplej zrobi się od godziny 07:00, mróz złagodnieje do -17 stopni i właśnie taka temperatura utrzymywać się będzie przez całą niedzielę, aż do godziny 19-stej.

Warto zadbać o pojazdy, słabsze akumulatory zawiodą, lepiej już teraz wymontować je i przenieść do ciepłego miejsca. Warto też uzupełnić paliwo, pojazdy z niskim stanem mogą mieć problem z porannym rozruchem, oczywiście sytuacja dotyczy głównie silników wysokoprężnych.

Warto też wyszukać kable rozruchowe, z pewnością któryś z sąsiadów będzie wdzięczny za pomoc.

Trzymajcie się ciepło.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook