25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uwaga! Niewypał!

1 min read
Archiwum kat.12897

Gostycyn słynie z tego, że w jego pobliżu dość często odnajdywane są niewybuchy. Mamy ciągle w pamięci specjalny zasobnik, wypełniony po brzegi pociskami do moździerza. Przeleżał w bagnach mnóstwo lat, powiadomieni saperzy szybko uporali się z kłopotliwym znaleziskiem, a finał sprawy odbył się na poligonie artyleryjskim. Dzisiaj media donoszą o tym, że odnaleziono kolejny niewybuch, aż metrowej długości. Trudno ocenić zdjęcie i to co na nim widać, czy to zwyczajna bomba, a może pocisk artyleryjski. Smaczku sprawie dodaje fakt, że zardzewiałą śmierć odnaleziono w polu pełnym kukurydzy. Oczywistą sprawą jest fakt, że miejsce utajniono. Znając zapobiegliwość saperów z Chełma, skrupulatnie przeczesali oni wykrywaczami miejsca przyległe.

Skąd niewypały w rejonie Gostycyna? To pokłosie sprawy tajnego, niemieckiego poligonu rakietowego w Wierzchucinie – „Heidekraut” i pewnego polowego lotniska, ale o tym przy innej okazji.

_______________________

 Zapamiętaj!

Jeżeli odnalazłeś przedmiot niewiadomego pochodzenia, którego kształty wskazują, że może to być powojenna pozostałość, nie dotykaj tego pod żadnym pozorem! Zapamiętaj to miejsce i powiadom najbliższą jednostkę Policji o znalezisku.

(red)

Fot. KPP Policji

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook