23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

UWAGA! Nowe informacje w sprawie oszustów, którzy działają na terenie naszego powiatu!

2 min read

UWAGA! Nowe informacje w sprawie przestępców, którzy działają na terenie naszego powiatu, stosując oszustwo metodą „na wnuczka”. Ustaliliśmy sposób działania oszustów.

Mechanizm jest bardzo prosty, wszystko rozpoczyna się od tego, że przestępcy dokonują wyboru osoby w sposób przypadkowy ( na podstawie książki te. dostępnej w sieci). Sondują swoją potencjalną ofiarę, podając się wpierw jako ankieter instytucji. Na podstawie tej rozmowy dokonują rozpoznania i wstępnej oceny , w jakim jest wieku (ton, barwa głosu), próbują pozyskać niektóre dane w postaci ilości osób w rodzinie, czy rozmówca ma dzieci, wnuki, gdzie mieszka. Nawet odmowa rozmowy ze strony osoby inwigilowanej, również niesie ważne dla oszustów informacje.

Druga rozmowa rozpoczyna się po upływie kilkudziesięciu minut, to właśnie wtedy dochodzi do właściwej próby oszustwa. W rozmowie biorą zwykle udział dwaj przestępcy, jeden z nich podaje się za policjanta. Resztę mechanizmu już znamy z wcześniejszych artykułów, które zamieszczaliśmy na naszych elektronicznych łamach TOKiS-a. Uważajcie, od wczoraj mamy informacje, że podjęto dwie próby oszustwa i to tylko na terenie naszego miasteczka. Na szczęście nikt nie poniósł straty. Mamy też informacje, że istnieje prawdopodobieństwo tego, że przestępcy po ustaleniu adresu zamieszkania potencjalnej ofiary, mogą prowadzić dyskretną obserwację tego miejsca. Bądźcie czujni, miejcie oczy szeroko otwarte i informujcie policjantów, to bardzo ważne!


(red.)

UWAGA! OSZUŚCI DOTARLI DO TUCHOLI! Opowiedzcie o tym swoim najbliższym!

Nie daj się nabrać

Policja ostrzega przed oszustami!

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook