2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uwaga! Pieszy!! Debata społeczna (relacja TOKiS – PRESS TV)

1 min read

We wtorek (15.12) w Książnicy Tucholskiej odbyła się kolejna debata społeczna zorganizowana przez tucholskiego komendanta Policji. Na debatę przybyło wielu mieszkańców naszego powiatu.  Prowadzącym spotkanie był młodszy aspirant Sylwester Suchomski.


Tematem  wczorajszej debaty było bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego, czyli grupy najbardziej narażonej na udział w zdarzeniach drogowych i najdotkliwiej odczuwającej ich skutki.  Wstępem do dyskusji  była prezentacja multimedialna dotycząca tego zagadnienia, która przybliżyła  przybyłym dane statystyczne dotyczące ilości i przyczyn zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Zebrani  w bardzo obrazowy sposób mogli zobaczyć także jaki wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego mają elementy odblaskowe.

Po pokazie nastąpiła ożywiona dyskusja uczestników spotkania. Z sali padały propozycje działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. Bardzo chętnie w dyskusję włączali się siedzący na sali młodzi ludzie. Wszyscy byli zgodni, że najskuteczniejszym sposobem zmniejszenia ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu  jest profilaktyka, edukacja i sposób zachowania się na drodze wszystkich jej użytkowników.

Uwaga! Pieszy!! Debata społeczna

___________________

(red.)

Tekst: oficer prasowy KPP w Tucholi

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook