2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Uzależniony od adrenaliny – Romuald Koperski gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tucholi

2 min read

Jak zawsze…, mamy wspaniałe zaproszenie do MBP dla wszystkich miłośników niesamowitości, ściślej tych, którzy kochają podróże i niezwykłe wyczyny. Już szóstego lutego, nasza biblioteka (MBP) gościć będzie pana Romualda Koperskiego.

To postać niezwykła, podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy, pisarz, dziennikarz, fotograf, nurek oraz muzyk pianista.

Autor książek: („Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „Syberia. Zimowa Odyseja”), wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej.

Pomysłodawca oraz organizator trzech edycji rajdu samochodowego „Transsyberia”, w tym trwającego 39 dni najdłuższego i najtrudniejszego rajdu samochodowego na świecie „Transsyberia – Gigant 2004” Atlantyk – Pacyfik – Atlantyk, liczącego30.000 km.

Dziesiątki eksploracyjnych wypraw: m.in. Jakucja, Chakasja, Ałtaj, Buriacja, Czukotka, Kołyma, Góry Czerskiego, Mamskie, Sajany, Chaman-Daban, Suntar-Chajata, polarne rejony Syberii.

Pierwsza w historii (1994) udana ekspedycja samochodowa na trasie Zurych – Nowy Jork. Trasa tej pionierskiej wyprawy wiodła przez bezkresne obszary Syberii, Amerykę Północną, Kanadę, Stany Zjednoczone.

Dziesięciokrotny przejazd samochodowy przez Syberię na długości geograficznej – ponad140.000 km!

Samotny spływ gumowym pontonem (1998) najdłuższą syberyjską rzeką Leną od źródeł
w górach bajkalskich do Morza Arktycznego (4.500km).

Pionierska zimowa wyprawa samochodowa wzdłuż wybrzeża Oceanu Arktycznego. Badanie trasy dojazdu do Cieśniny Beringa.

Kilkunastokrotny przejazd przez Mongolię na jej długości geograficznej. Wyprawy dookoła Mongolii.

Pomysłodawca oraz kierownik najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej, z Przylądka Roca w Portugalii przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki.
W 2008 roku, międzynarodowa polsko-rosyjska ekspedycja, ekstremalnym przejazdem z przylądka Roca w Portugalii, na krańce Czukotki, jako pierwsza w historii motoryzacji spięła zachodnie krańce Eurazji ze wschodnimi. Dotychczas nikt nie dotarł dalej pojedynczym pojazdem.

Jako muzyk w listopadzie 2004 r. wykonał koncert fortepianowy trwający 54 godziny i jedną minutę.

W styczniu 2010r. wykonał koncert fortepianowy, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii: Najdłuższy Koncert Fortepianowy na Świecie. Koncert odbył się w dniach 27.01.-31.01.2010 w Gdańsku i trwał 103 godziny i 08 sekund.

Mamy, więc pewność, że spotkanie zainteresuje praktycznie każdego. Cieszymy się z tego, że nasza biblioteka pod rządami nowej Pani Dyrektor kontynuuje tak lubiane przez mieszkańców Tucholi cykle spotkań z interesującymi ludźmi wielu pasji.

Zapraszamy!

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook