19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Bysławiu trwa plener rzeźbiarsko-malarski (galeria i film)

1 min read

Uczestnikami pleneru są: Marian i Miłosz Thiede, Danuta Styperek, Małgorzata Woźny, Jan Czupryniak, Pior Idzikowski, Marek Czekalski, Hieronim Zaremba, Tadeusz Tchórz i Marian Łazarkiewicz. Dzisiaj nastąpi oficjalne otwarcie tej wyjątkowej imprezy, a w sobotę – 15 czerwca o godz. 15 zaplanowano uroczyste jej podsumowanie. Przewidziano festyn i zabawę z atrakcjami.

Przypomnijmy, to już dziesiąta edycja tej wyjątkowej imprezy, o której istnienie tak silnie zabiegał m.in. nieżyjący już Włodzimierz Dębicki, za którego dusze odbyła się wczoraj w Bysławku Msza Święta. Istnienie pleneru przez chwile było zagrożone, do głosu doszła ekonomia, które niestety, nie sprzyja wartościom nadrzędnym. To, że impreza ciągle trwa jest po części zasługą „Cisowego Łuku” – stowarzyszenia, którego istnienie z trudem utrzymano, jednak z wielkim pożytkiem dla lokalnej społeczności – taki wniosek wypływa z krótkiej rozmowy z panem Henrykiem Hoppe, którego spotykamy pośród rzeźbiących.

Zapomnijmy o sprawach przyziemnych i przenieśmy się nad piękne, miejscowe jezioro. Jest sobota, ósmy dzień czerwca, godzina 09: 30, słońce zaczyna prażyć, a Oni…

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook