29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Przymuszewie Św.Mikołaj porzucił prezenty?

2 min read

Zdaje się, że tak, a wydarzyło się to w 2018 roku, jak pamięcią sięgają kroniki policyjne. Łobuz w czerwonym kubraku zdaje się nie wywiązał się ze swojego zadania i podrzucił prezenty na terenie jednej z firm. Dopadła go ręka sprawiedliwości, która spisała protokół, wręczyła mandat i na tym jej zadanie w majestacie prawa zakończyło się. Niestety, sprawę umorzono. Cóż, ale prezenty zostały!

Te przyprawiły wpierw o ból głowy lokalnego sołtysa aż do końca Jego kadencji, wójta, mieszkańców, którzy dosyć mają podobnych ozdobników na terenie swojej pięknej wioski. I trudno się im wszystkim dziwić. Nie trzeba być Einsteinem aby zidentyfikować, kto zrobił taki świetny interes. Niestety, ten milczy jak zaklęty i albo ma zaniki pamięci, albo brak wolnych środków na utylizację tego świństwa.

Jeżeli tak, to uzdrowimy pamięć właściciela na kilka sposobów. Ten będzie najłagodniejszy, później, czyli za kilka dni,  będzie już niemiło.

Co w takiej sytuacji może zrobić poszkodowana gmina? Niestety, niewiele, ale jest wielkie pole do popisu dla radnych gminnych, którzy mogą wreszcie wykazać się, dla odmiany inwencją twórczą i zrobić wreszcie coś pożytecznego. Co? Wydeptać ścieżki do źródła problemu tutaj, blisko w Tucholi, jakoś inne Rady nie mają z tym większych problemów. Sprawę kierujemy do właściwych instancji.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook