15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Przysieku odbyło się spotkanie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

1 min read

W Przysieku odbyło się spotkanie Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gościem VI posiedzenia był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Wsparcie poszkodowanych przez nawałnice oraz stan wdrażania RPO na lata 2014-2020 – to główne tematy spotkania.

Wojewoda przedstawił aktualną sytuację w zakresie stanu realizacji rządowych form wsparcia dla mieszkańców regionu poszkodowanych przez sierpniowe nawałnice. Zapewnił także, że kolejna transza pieniędzy zostanie przekazana na konta samorządów. W kwestii systemowych rozwiązań w sytuacjach kryzysowych wojewoda wyraził opinię, iż w każdym urzędzie musi być osoba, która w momencie zagrożenia odbierze telefon. Na wyposażeniu stacji benzynowych, zakładów odpowiedzialnych za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków, powinny być też agregaty prądotwórcze – dodał.

Kolejnym punktem obrad były prognozy i projekty dla województwa kujawsko-pomorskiego w kontekście wdrażania RPO, o czym informował marszałek województwa Piotr Całbecki.

Wśród prelegentów w dalszej części obrad znaleźli się m. in.: z ramienia Konwentu Burmistrzów – przewodniczący Stanisław Gliszczyński, wiceprzewodniczący Ryszard Grabowski oraz członek Sławomir Napierała, a także wojewódzki komendant PSP nadbryg. Janusz Halak i dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-PUW JakubWawrzyniak.


bydgoszcz.uw.gov.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook