4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W regionie. Trzy premiery i festiwal chóralny!

2 min read
Najbliższy kulturalny weekend w naszym województwie to przede wszystkim trzy premiery teatralne: Impresaryjny Teatr Muzyczny przygotował monodram „Bar pod zdechłym psem”, Teatr im. Wilama Horzycy wystawi spektakl „Cyber Cyrano”, a Teatr Polski w Bydgoszczy zaprezentuje sztukę „Murzyni” Jeana Geneta. Do Chełmna zapraszamy na ogólnopolskie spotkanie chóralne.
 
Premiera monodramu „Bar pod zdechłym psem” w wykonaniu Dariusza Berskiego w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu odbędzie się w piątek (16 stycznia). Sztuka według scenariusza Krzysztofa Kolbergera jest oparta na twórczości Władysława Broniewskiego. Teksty poety przeplatane są lirycznymi piosenkami z muzyką Włodzimierza Nahornego. Więcej informacji tutaj.

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza w sobotę (17 stycznia) na premierę spektaklu „Murzyni” w reżyserii Igi Gańczarczyk. Odnosząca się do postkolonialnej rzeczywistości sztuka Jeana Geneta eksploatuje problem wyobrażeń białych na temat czarnych. W bydgoskim przedstawieniu role murzyńskiej społeczności zagra żeńska obsada.  Ten artystyczny zabieg ma na celu zwrócenie uwagi na problem posługiwania się kulturowymi stereotypami płci.  Więcej o przedstawieniu tutaj.

W sobotę (17 stycznia) polską prapremierę w Teatrze im. Wilama Horzycy będzie miała sztuka „Cyber Cyrano” Istvána Tasnádiego. Spektakl, inspirowany prawdziwą historią, pokaże jak cienka jest granica między światem rzeczywistym a wirtualnym. Więcej o przedstawieniu tutaj.

Do Chełmna zapraszamy w sobotę (17 stycznia) na X Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek. W imprezie wezmą udział chóry z całej Polski. Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 9 w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Dominikańskiej 35. Natomiast o 17 wspólne kolędowanie przy żłóbku przed ratuszem, a dwie godziny później koncert laureatów w chełmińskiej farze. Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem marszałka Piotra Całbeckiego. Więcej informacji tutaj.

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny i Teatr im. Wilama Horzycy są instytucjami kultury samorządu województwa.
_______________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook