2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W starciu ze złodziejem nie jesteś bez szans! Przeczytaj, myśl i pytaj, to nic nie kosztuje!

3 min read

Masz pewność, że twoja rodzina jest zagrożona przez osoby,które bez zaproszenia wtargnęły na twój teren? Czujesz się zagrożony tym, że twój sąsiad został okradziony i być może ty będziesz następnym? A może wiesz kto jest sprawcą, a boisz się komukolwiek o tym opowiedzieć? Masz prawo, a nawet moralny obowiązek obrony swojej rodziny, siebie i swojego mienia, jak to zrobić zgodnie  prawem?

W każdym przypadku zawiadamiasz POLICJĘ, od tego jest numer alarmowy 112, jednak, zanim patrol interwencyjny dotrze na miejsce upływa cenny czas, którego z pewnością Tobie zabraknie, co robić? Polskie, idiotyczne w tym względzie prawo pozostaje niezmienne, pomimo kombinacji, które rozpoczął obecny rząd rękoma swojego ministra. Wiemy, że mamy prawo do obrony środkami adekwatnymi do ataku, to oczywiście kompletna bzdura, dlatego może nam się przydać szereg urządzeń, które zgodnie z prawem możemy zakupić bez pozwolenia. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, jednak ponownie informujemy, że środki te są dostępne nawet w Tucholi. I choć ich ceny są wysokie, to nic w porównaniu z uratowaniem życia swojego i swoich najbliższych.

Bandyta musi sobie zdawać sprawę z tego,że wchodząc na cudzy teren ryzykuje zdrowiem, a być może życiem, nawet wtedy, gdy nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu z potencjalną ofiarą.

Niestety, każdy polski rząd jest przerażony widmem broni w każdym domu i robi wszystko, aby nas całkowicie rozbroić. Dojdzie i to szybciej, niż nam się wydaje do tego, że bronią staną się siekiera, widły, a nawet scyzoryk, jak ma to miejsce np. w Wielkiej Brytanii.

Bandyta czuje się bezkarny? Po zetknięciu z pewnymi narzędziami, jego szanse zmaleją do zera.

Prócz nieskutecznych gazów pieprzowych, których użycie jest ryzykowne i w pomieszczeniu i na zewnątrz (wiatr), mamy paralizatory, które skuteczne są tylko wtedy, gdy dochodzi do kontaktu z bandytą, wielu się zawaha, a bandzior to wykorzysta. Najskuteczniejsze są zdecydowanie miotacze kul różnego rodzaju, które obezwładnią bandytę do przyjazdu policjantów, ale nie okaleczą go, a tym bardziej nie pozbawią go życia i oto chodzi.

Niestety, polskie, skandaliczne w tej materii prawo chroni ciągle bandziora, jednocześnie broniącego się narażając na nieprzyjemności.

Pozostaje już jedna kwestia do rozważenia, poświecenie się dla rodziny i zaufanie wymiarowi sprawiedliwości, który drobiazgowo powinien rozpatrzyć ten przypadek, biorąc pod szczególną uwagę zeznania broniącego się oraz ewentualnych świadków. Powinien…

Zapamiętaj! Kupując miotacz, masz prawo, a nawet obowiązek prosić sprzedawcę o przeszkolenie, są to fachowcy, którzy wiedzą czym handlują i jak z podobnych urządzeń korzystać.

TOKiS – PRESS jest wielkim zwolennikiem liberalizacji prawa o dostępie do broni dla obrony tzw. miru domowego. Niestety to melodia przyszłości. Polskie prawo utrudnia jak może dostęp do prawdziwej broni, zapominając jednocześnie o tym, że nie widzi problemu z tzw. czarnoprochowcami, które często są bardziej groźne od broni tradycyjnej. Kupno czarnoprochowca w Polsce jest dozwolone, jednak nie polecamy tej broni, jest droga i zawodna, niestety, często ryzykowna, jeżeli obsługujący nie zna zasad jej przechowywania, konserwacji i użycia. Zapamiętaj, ta broń zabija!


(mrf.)

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook