31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W trosce o bezpieczeństwo na drogach

2 min read

Od początku grudnia tucholscy policjanci, poprzez różne akcje, dbają o bezpieczeństwo na drogach. W piątek (09.12.2016r.) prowadzili działania ukierunkowane na rowerzystów i pieszych, natomiast w poniedziałek (12.12.2016r) wzięli udział w akcji „Alkohol i narkotyki”. Kolejne działania od dzisiaj.

W ramach piątkowej akcji tucholscy policjanci zwracali szczególną uwagę, na osoby, które podczas poruszania się na  drogach są najbardziej zagrożone, a mianowicie pieszych i rowerzystów. W działaniach wzięło udział 6 policjantów. W trakcie pełnionej służby funkcjonariusze ujawnili 19 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu. 13 spośród nich dotyczyło kierujących pojazdami, natomiast w 5 przypadkach sprawcami byli piesi, którzy najczęściej przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Przepisy prawa naruszył też 1 rowerzysta. Część z tych osób mogła jednak liczyć na wyrozumiałość policjantów, którzy zastosowali wobec nich pouczenie. W 11 przypadkach funkcjonariusze zadecydowali o nałożeniu grzywny. Najczęściej otrzymywali je kierujący pojazdami.

Poniedziałkowa akcja ukierunkowana była na ujawnienie kierujących po alkoholu lub środkach odurzających. W działaniach, podobnie jak w piątek, uczestniczyło 6 funkcjonariuszy, którzy w sumie skontrolowali stan trzeźwości 216 kierujących. Kierowcy wykazali się jednak dużą odpowiedzialnością i za kierownicę wsiadali trzeźwi.

Kolejne działania ruchu drogowego rozpoczęły się dzisiaj (14.12.12016r) i potrwają do piątku. W tych dniach funkcjonariusze tucholskiej „drogówki” zwracać będą szczególną uwagę na kierujących, popełniających wykroczenia względem pieszych. Kierowcy, którzy zdecydują się na omijanie pojazdu zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych czy wyprzedzanie tuż przed nim, muszą się liczyć z grzywną. Podobnie będzie z kierującymi, którzy nie ustąpią pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach” lub zdecydują się na jazdę wzdłuż chodnika.

________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook