4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

W Tucholi odbył się pierwszy etap eliminacji do zawodów par patrolowych.

2 min read

W Tucholi odbył się pierwszy etap eliminacji do zawodów par patrolowych. Policjanci brali udział w trzech konkurencjach. Zwycięzcy będą reprezentować tucholską policję w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Pierwszą konkurencją w której policjanci brali udział, był test wiedzy na temat obowiązujących przepisów prawa, realizacji zadań służbowych i zagadnień z pomocy medycznej. Po rozwiązanym teście policjanci mieli do przebiegnięcia tor przeszkód, który musieli pokonać z pełnym wyposażeniem do służby. Mundurowym nie były straszne liczne utrudnienia takie jak: równoważnia, płotki, wysoka ściana i rów. W pocie czoła policjanci zakończyli drugą konkurencję. Na sam koniec na strzelnicy w Plaskoszu instruktor strzelań policyjnych sprawdził poziom wyszkolenia strzeleckiego tucholskich policjantów. Po wykonanym strzelaniu, można już było podsumować osiągnięte wyniki po trzech konkurencjach.

I miejsce w zawodach zajął post. Jarosław Komza, 

II miejsce  sierż. Janusz Narloch.

Zwycięska para patrolowa będzie brała udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Na koniec „boju” Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk podsumował całość zawodów. Pogratulował wszystkim policjantom za udział
i zaangażowanie. Zwycięzców uhonorował nagrodą i życzył im powodzenia na etapie wojewódzkim. Przewodniczący związków zawodowych tucholskiej policji asp.szt. Dariusz Pollok dołączył się do życzeń i na ręce zwycięzców przekazał nagrody rzeczowe.

Przyglądając się tym zmaganiom można jednoznacznie stwierdzić, że tucholscy policjanci są dobrze przygotowani do wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych.

***

Materiał zredagował st.sierż. Bartosz Wiese, który przejmuje właśnie obowiązki oficera prasowego tucholskiej KPP. Dotychczasowy oficer prasowy mł. asp. Justyna Janiak kończy służbę w Tucholi i przenosi się do Chojnic, gdzie charakter jej służby ulegnie całkowitej zmianie. Już jutro o godzinie 11-stej nastąpi uroczyste pożegnanie pani spirant i przejęcie służby przez nowego oficera.

TOKiS – PRESS poświęci temu wydarzeniu osobny materiał.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook