24 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Warto wybrać się do Naszej Biblioteki, aby podziwiać piękne prace

1 min read

Wystawa prac malarskich Heleny Kaczanowskiej bez najmniejszych wątpliwości zdominowało w tym tygodniu tucholskie imprezy kulturalne. Piękne akwarele, które wystawiono przykują uwagę, a nawet wzbudzą emocje.

Urodziła się i przez wiele lat mieszkała w Trzebiatowie. Od 2009 roku mieszka w Tucholi. Z zawodu jest plastykiem i nauczycielem. Uczyła plastyki w szkole, prowadziła własną firmę reklamową, współpracowała z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury. Pod jej kierunkiem młodzież w pracowni „BEZ RAM” rozwijała swoje zainteresowania plastyczne. Była komisarzem wielu wystaw, współorganizatorem i uczestnikiem plenerów. W wolnych chwilach malowała. Prace swoje wystawiła w galeriach w województwie zachodniopomorskim, jak również w miastach partnerskich Trzebiatowa, w Szwecji i w Niemczech.

Prace z obecnej wystawy eksponowane były w Tucholi (2010), w Trzebiatowie (2012), w Człuchowie (2013). Obok malarstwa olejnego i akwarelowego, zajmuje się też kompozycjami graficznymi i collage – zapraszamy do zwiedzania wystawy pani Heleny.

Wystawione w tucholskiej bibliotece publicznej akwarele powstały w przeciągu 2014 i 2015 roku. Tematykę zdominowały pejzaże  martwa natura, a nawet…, jednak nie, nie  psujmy uczty.

Świetna kolorystyka, wprawne pociągnięcia pędzla, eksperymenty malarskie ( słynna pompa), gdzie artystka tworzy malując lewą ręką, efekt jest porażający i godny uwagi.

Wystawa prac malarskich Heleny Kaczanowskiej

_______________

(red.)

Źródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook