31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Weekend w Kujawsko-Pomorskiem

1 min read
Fot. Marek Dembski
Europejską premierą produkcji Bena Stillera ze zdjęciami Suarta Dryburgha „Sekretne życie Waltera Mitty’ego w najbliższą sobotę (23 listopada) zakończy się festiwal Camerimage. W nadchodzący weekend odbędzie się również szereg innych imprez kulturalnych, na które zapraszamy.

Na temat festiwalu Camerimage piszemy tutaj.

W tym roku Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy świętuje jubileusz 60-lecia istnienia. Z tej okazji w piątek (22 listopada) odbędzie się koncert galowy, na którym wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej oraz goście –  Chór Opery Nova i Kapela Jana Karpiela Bułecki „Hurda” z Zakopanego. Więcej o koncercie tutaj.W niedzielę (24 listopada) w Pałacu Lubostroń (powiat żniński) CLXVIII koncert pałacowy – mini recital fortepianowy Emilii Biskupskiej oraz koncert w wykonaniu Ireny Żarnowskiej (skrzypce), Marka Swatowskiego (obój) i Magdaleny Swatowskiej (fortepian). Początek o 17, szczegóły tutaj.

Tego dnia zapraszamy na godzinę 11 do Muzeum Etnograficznego we Włocławku przy ul. Bulwary marszałka Józefa Piłsudskiego 6, gdzie odbędą się warsztaty rodzinne „Tradycja w muzeum”, których tematem będzie tkanie. Szczegółowe informacje tutaj.

W bibliotece przy ul. Kościuszki 41/47 w Toruniu można zwiedzać wystawę Marii Serwińskiej-Guttfeld. Informacje na stronie Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu – tutaj.

Filharmonia Pomorska, Pałac Lubostroń, Muzeum Etnograficzne we Włocławku i Książnica Kopernikańska w Toruniu są instytucjami kultury samorządu województwa.

Fot. Marek Dembski

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook