2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Weekend z nietrzeźwymi kierującymi

1 min read

Mimo licznych kampanii i ostrzeżeń prowadzonych przez policję, nadal po drogach poruszają kierowcy będący pod wpływem alkoholu. W minioną sobotę (10.02.2018r.) trzech uczestników ruchu pożegnało się z prawem jazdy. Rekordzista miał 2,6 promila.

Pierwszy amator „jazdy na podwójnym gazie” wpadł w ręce policjantów rankiem w miejscowości Pamiętowo. Od kierującego oplem, 51 – letniego mieszkańca powiatu tucholskiego funkcjonariusze wyczuli alkohol. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u mężczyzny ponad 1,1 promila.  

Dwie godziny później w Lubiewie, cekcyńscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego fiatem. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 45- letniego mieszkańca powiatu tucholskiego wynosi  2,6 promila.

Tym razem w Tucholi ul. Czerskiej jeden z uczestników ruchu dokonał ujęcia obywatelskiego nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna zauważył jak jadący hyundaiem zaczął wykonywać niebezpieczne manewry na drodze. Następnie podjął próbę zatrzymania amatora czterech kółek, która okazała się skuteczna. Wezwany na miejsce patrol policji, potwierdził, że 63-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego znajduje się w stanie nietrzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie mężczyzny w tym przypadku wynosiło blisko 2 promile. Dzięki wzorowej postawie obywatela został wyeliminowany kolejny nietrzeźwy.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


KPP Tuchola
 sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook