16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Weekendowy raport drogowy

2 min read

Tucholscy policjanci zakończyli wzmożone działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu. Stróże prawa kontrolowali m.in. prędkość z jaką poruszali się kierowcy oraz ich stan trzeźwości. Podczas tej akcji na drogach powiatu tucholskiego doszło do 7 zdarzeń drogowych i zatrzymano „amatora jazdy na podwójnym gazie”.

Weekend rozpoczynający sezon wakacyjny (22-24.06.18r.) jest czasem zwiększonego ruchu pojazdów na naszych drogach. W trakcie prowadzonej akcji tucholscy mundurowi zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz wykroczenia szczególnie niebezpieczne, które to mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Możemy do nich zaliczyć: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych.

Podczas minionego weekendu na terenie naszego powiatu doszło do 6 kolizji i 1 wypadku. Przyczynami tych mniej groźnych zdarzeń drogowych były m.in. nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe omijanie, wtargnięcie zwierzyny leśnej oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Natomiast wstępną przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w minioną sobotę (23.06.2018r.) w miejscowości Śliwiczki była nadmierna prędkość. Kierujący motorem, 17-letni mieszkaniec gm. Tuchola jadąc zbyt szybko, stracił panowanie nad jednośladem, po czym zjechał na pobocze i uderzył w słup telekomunikacyjny. Kierowca przewoził dwóch pasażerów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przetransportowania do szpitala.

Następnego dnia (24.06.18r.) w Tucholi, funkcjonariusze miejscowej drogówki skontrolowali kierującego motorowerem. Wynik badania na zawartość alkoholu u 65- letniego mieszkańca  gminy Tuchola, wyniósł blisko pół promila alkoholu. Teraz odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie po użyciu alkoholu.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook