28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wernisaż Heleny Kaczanowskiej

1 min read

DSC06377

Wernisaż rozpoczynający wystawę prac malarskich pani Heleny Kaczanowskiej odbędzie się 13 września 2013 r. (tj. piątek) o godz. 17.00 w Muzeum Borów Tucholskich przy ul. Podgórnej 3 w Tucholi.

Helena Kaczanowska  do Tucholi przyjechała w 2009 roku z Trzebiatowa. Z wykształcenia jest plastykiem i nauczycielem. Przez wiele lat prowadziła własną firmę reklamową, uczyła plastyki w szkole podstawowej, współpracowała z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury. Była komisarzem wielu wystaw, organizatorem i uczestnikiem plenerów. Prace swoje wystawiała w galeriach w województwie zachodniopomorskim, jak również w miastach partnerskich Trzebiatowa w Niemczech i w Szwecji.

,,Minimum formy, maximum treści – to podstawowa zasada w reklamie i nie tylko, w życiu również” – mówił wspaniały człowiek, przyjaciel, nauczyciel kompozycji i liternictwa w PLSP w Szczecinie, prof. Antoni Wróbel. Towarzyszyła mi ona przez całe moje życie zawodowe, zaważyła również na moim malarstwie. Wyrazista kompozycja, ograniczona ilość kolorów, zwarta myśl, emocje. Malując obraz nie zastanawiam się nad jego wartością artystyczną, jest tylko środkiem i sposobem mojej wypowiedzi twórczej mówi Helena Kaczanowska.

 

(red.)

powiat.tuchola.pl/

Fot. MBP – Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook